Opadávají nezralé kuličky rybízu



Stránky: 1,  2   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?) 
26.5.2014 20:32, zobrazeno: 16661x

Opadávají nezralé kuličky rybízu - už teď jsou opadané, zůstala asi třetina. Nevíte, prosím, čím to může být? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.5.2014 21:13

Říká se tomu sprchávání. Vcelku obvyklý jev. Kombinace vlastnosti odrůdy, počasí a pěstitelských podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.5.2014 21:39

u nás to byl důsledek "2 minuty kroupy velikosti tic-tac".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 27.5.2014 12:25

Aha, že by kroupy? Padaly během týdne snad 4x, velikosti hrachové kuličky, od té doby jsem rybízy nekontrolovala. Pravda také je, že opadával i v minulosti, tak jsem každý rok přihnojila a to moc pomohlo. Letos jsem nestihla přihnojit, takže svůj podíl by mohla mít i výživa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 26.5.2014 22:31

U nás také, i angrešty - ožehnul je mrazík, když byly malé. Jsou takové jako "uvařené", vypadají stejně jako když je spálí slunce.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 27.5.2014 6:47

Dělají mi to rybízy stále. Zkoušel jsem všelicous, fosfor, prořez, nic nepomáhá. Odkvetou nádherně a pak toho polovinu shodí. Je to zřejmě regulace násady, protivné je, že na každém hroznu zůstane pár bobulek a blbě se to trhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 27.5.2014 8:31

Stromkove nebo kerove, cerveny nebo cerny ? Vysadil jsem kdysi stromkove, uroda slaba, postupne jsem se jich zbavil. Na kerovem cervenem (asi 3 odrudy - rany, stredni, pozdni), strapce dlouhe, uroda velka. Cerny rybiz (i kerovy) je ve vyssi poloze trochu jina kapitola, chce to spravnou odrudu, ktere se dari. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 27.5.2014 12:46

Obecně platí, že pro rybízy je keřový tvar výhodnější (snadnější zmlazování, delší věk, netřeba opora, nehrozí botrytida, atd). Na sprchávání to ale nemá vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 27.5.2014 13:19

A jaky tvar je vyhodnejsi pro angrest? Siroka nabidka stromkovych a mala nabidka keru angrestu mi tedy nevyhovuje, obdobi, kdy se mi libily stromkove tvary, nebot deda i otec mely jen kere, mam davno za sebou. U stromkoveho lze tedy zamezit lepidlem vstup mravnecum a msicim. Pokud by se mi rybiz nedaril, zmenil bych odrudu nebo stanoviste, popr. oboji (za predpokladu, ze je zjara trochu prihnojeno a za sucha ci tepla obcas zalevano, neda se s tim podle mne nic delat). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 27.5.2014 13:29

To je asi řečnická otázka. Keř je v plném vývinu mohutnější a výnos veliký. Stromek užší, vejde se víc rostlin na jednotku. Při správné péči je ovoce sice méně než u keře, ale je větší, kvalitnější a přístupnější při sklizni. Mám obojí. U rybízu je to jednoznačně keř, stromky moc neprosperují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika