Okusování listů rybízu



host - 41.2 (?) 
15.6.2009 9:43, zobrazeno: 8071x

Prosím o pomoc. Zelené asi 1 cm dlouhé housenky mi ožírají listy červeného rybízu a to tím způsobem, že zůstanou pouze žebra listů. Co je to prosím za housenky a jakým postřikem se jich zbavím. Moc děkuji za rady. Jindra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 21.6.2009 12:14

Housenky jsou obvykle larvy motýlů, z nichž většina jsou noční a ne příliš zajímaví. Jejich barva a velikost se během dvou týdnů tak změní, že se to nedá určit uvedeným popisem. Pokud je housenek pár, asi bych je vysbíral a odnesl ze zahrady. Pokud jde o skutečnou invazi, asi budete muset zkoušet to, co zabírá na jiné nežádoucí motýlky (např. Mospilan). Ovšem pozor na ochrannou lhůtu, rybíz už zraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 66.100 (?), 8.6.2015 11:16

Dobrý den,

dostala jsme se na Váš starší příspěvek ohledně housenek. Mám letos stejný problém, malé zelené housenky s černými tečkami zcela ožraly všechny listy na červeném rybízu.

Povedlo se Vám je vymítit?

Moc děkuji za odpověď

S pozdravem

Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 8.6.2015 11:23

Když se vyskytnou, mačkám je na placek. Pokud některá unikne pozornosti, kuklí se-hnědošedá, kapkovitá kukla cca1cm přichycená na spodní str.listu, řapíku či větvičce-a já zase radostně mačkámwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.81 (?), 8.6.2015 22:43

Asi pilatky. Rybízová nebo angreštová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika