Neznáte tento druh jahody?



Stránky: 1,  2   
host - 251.98 (?) 
29.1.2017 15:21, zobrazeno: 10008x

Dobry den, 

muj děda pěstoval sladké jahody (kyselost nádherně jemná, nepřeslazené) šly od sťopky a přesto pevné. Řez uvnitř jako bílá tyčka, která se dala jakoby vyndat.  Matně si pamatuji, že od pecičky až do jahody byly bílé ty...(jak to popsat, nejsem zahrádkářka) ty 'kořínky'. Neuvěřitelně voněly a myslím, že to byla ranější odrůda. Barva i vzhled stašně podobný jahodám na obrázku.

Netušíte někdo, co by to mohlo být za odrůdu. Nikdy nešly do temně rudé.  
Na ty zahradě byly alespoň 3 roky po sobě.  No napadla mě varianta koupit každý druh dostupný u nás a sázet a chutnat... ale zkouším ještě tuto variantu.sadsad


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.6 (?), 29.1.2017 16:24

Karmen?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.98 (?), 29.1.2017 16:50

Zkusím a když to nebude ona, tak o ní všichni píšou, že je dobrá. Děkuji za tip. Určitě zasadím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 29.1.2017 17:25
V kterem roce je Vas děda pěstoval?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.98 (?), 29.1.2017 17:37

je to 7 let zpatky a 3 roky po sobě   - takýe 7 až 4 roky zpět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.115 (?), 29.1.2017 17:43

Karmen je vynikající, ale ta to nebude. Bývá i tmavě rudá a nemá ta bílá vlákýnka od peciček. Jedině si zkuste zadat "jahodník odrůdy" a prohlédnout, co net nabízí...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 251.98 (?), 29.1.2017 18:04

mamka mi poradila, že u plotu je ještě par kusů odnošů od těchto jahod, ale já si jich nevšimla, protože už roky neplodí. Jak případně z tohoto neplodícího udělám opět plodící? Prý si od nás hodně lidí ty odnoše bralo, ale bohužel ti lidé už nežijí. To je mi záhadná jahoda :-D


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.170 (?), 29.1.2017 18:23

Co třeba Honeoye

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 29.1.2017 18:40

já si opíšu tipy, co doporučujete a zkusím je všechny zasadit. Připomíná mi to období, kdy mi děda řekl, že chce švestku. Ale Černošickou. Já prohledala celý net a zjistila, že se jedná o x let starou švestku, která už se roky neprodává. Ale děda trval na svém. Prý ji jeden pán má, tak jsem se vydala hledat a z Černočický jsem se dopracovala k Bosenský. Ještě horší!!! Neexistuje, ale říká se tak těm velkým. Pak další, když jsem hledala typ třešně co máme na zahradě. Všude, kde je měli jsem zvonila a vyptávala se. Každý starší člověk mi řekl, ať si koupím klasickou češkou chrupku. Ahaaaa... tyhle názvy mě už ničí :-D Další lidi nevěděli...  a teď do třetice jahody... snad už poslední :-D 3 dny už prohledávám jahody... připadá mi nejpodobnější typy:  Korona, Vivaldi, Induka, Zumba a Senga Senega (tak takový nějaký mix)...tak letos mi bude z jahod hodně špatně wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 29.1.2017 18:51

Nemůžu to vzdát, protože chutově to byly ty nejlepší jahody jaké jsem kdy jedla. Samozžejmě přiznávám, že nemám ráda ty tmavě červené ani ty malinké tmavě červené... nějak jsme si nesedly na chutiblush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika