Neplodící Josta a černý rybíz



host - 228.141 (?)
29.7.2015 15:05

Díky pane Miloši za reakci, jde o to, že ty rybízy (i červené a bílý) jsou ve stejných podmínkách, vzdáleny od sebe cca 0,5-1m.

Spíše mám podezření po přečtení zdejších diskusí, že je napaden něčím, má takové ty bobule, nevzpomenu si na název.

Zase je divné, že ty bobule jsou jen na tom jednom, i když jsou kousek od sebe.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.7.2015 9:44

Je to všechno o výživě.  Pokud keře řádně vyhnojíte a na jaře kolem nich proti plevelům namulčujete (stačí rozložit kartony z krabic a na to posečenou trávu),  narostou přes dva metry a úrodu ani nezvládnete zpracovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.141 (?), 29.7.2015 15:05

Díky pane Miloši za reakci, jde o to, že ty rybízy (i červené a bílý) jsou ve stejných podmínkách, vzdáleny od sebe cca 0,5-1m.

Spíše mám podezření po přečtení zdejších diskusí, že je napaden něčím, má takové ty bobule, nevzpomenu si na název.

Zase je divné, že ty bobule jsou jen na tom jednom, i když jsou kousek od sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.65 (?), 25.8.2015 13:10

Nejsem profi zahradník, ale mám jednu bohatou zkušenost s rybízem a justou. Keře jsem dostala před mnoha lety od zahrádkáře, který likvidoval svoji zahradu. Zasadila jsem keře dle jeho rady, dokonce aby byli otočené ke slunci, jak byly původně, a začala jsem o ně pečovat, jak zde všichni popisujete. Místo bylo a je ideální. Výsledek byl velmi malá úroda. Tak jsem se rozhodla, že jsou namísto přirozené hradby,  a nechala jsem je být, absolutně jsem se jim nevěnovala. Jen jsem vyřezala každý rok suché větve a konce. Výsledkem je, že nyní mi rodí jako zběsilé, dokonce začal rodit po 6 letech i bílý rybíz. Přihnojuji 1 x za 2 - 3 roky odleželými kravinci naproti z pastviny před zimou. Trávu kolem nich posekám a posekanou podestelu kolem = mulčuji a ještě dodávám živiny. Moje zkušenost je, že si rostliny potrebují na místo zvyknout, doba je min. 2 roky, A pak také přílišná péče škodí. Je to asi tak, jako kdyby za vámi chodili členové rodiny, a neustále vám nutili něco k snědku. Budete pěkně tlusťoučký, ale nebudete asi mít úplně ideální podmínky k životu, o psychickém stresu z neustálého nucení k jídlu nemluvě. 😉

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika