Nemoc angreštu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 90.239 (?) 
16.5.2014 19:49, zobrazeno: 34435x

...Dobrý den, máme nemocný angrešt... nevíte podle fotek co mu může být a jestli jde zachránit úroda...?Díky za info...

foto 1
foto 1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 90.239 (?), 16.5.2014 19:49

foto 2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.239 (?), 16.5.2014 19:50

foto 3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 16.5.2014 19:58

Americké padlí angreštové (Sphaerotheca mors-uvae).Příbuzná choroba - evropské padlí angreštové (Microsphaera grossulariae).

Chemická ochrana
V oblastech s pravidelným výskytem tohoto padlí provádíme první ošetření angreštu již před květem. Základní ošetření je však po odkvětu, kdy podle podmínek ošetřujeme dvakrát až třikrát v intervalech 5 až 10 dní.

BIOAN, DISCUS, KUMULUS WG, SULFURUS,TOPAS 100 EC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.239 (?), 16.5.2014 19:59

díky za rychlé info... lze zachránit úrodu...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 16.5.2014 20:48

Nejcitlivější odrůdy jsou ty staré, několikalété pěstované na stejném místě.Letošní úrodu napadenou padlí nezachráníte.Soustřeďte se už na příští sezonu, nejlépe vysazením nějaké rezistentní odrůdy,ale i ty jsou často padlím napadány, ale spolu s preventívními opatřeními, a postřiky lze úrody v příštích létech zachránit.

Zachráníme angrešt?

Než vykopete poslední 'Zlatý fík' nebo 'Šolcovu naději', zkuste ještě tento rok udělat něco pro jejich záchranu: všechny napadené výhony a letorosty ořežte, pečlivě seberte flekaté plody a všechno spalte (jen ne do kompostu!!!).

Pak stromky nebo keře postříkejte některým ze sirnatých prostředků a postřik zopakujte ještě alespoň dvakrát po deseti dnech.

Kontrolujte zbývající obrost, a jakmile by se někde bílý povlak objevil, sestřihněte jej. Angreštu nevadí ani hluboký řez po sklizni, koneckonců jen tak se zbavíte padlí připraveného na rostlině přezimovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.2 (?), 16.5.2014 20:51

Nejsem si jistý, ale mám dojem, že postřik sírou není u olistěných angreštů možný, shodí listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 16.5.2014 20:57

Odstraní se v konečném důsledku skoro všechno staré,napadené dřevo,až pak se ošetření sírou provede.Po ošetření,vyraší u země nové výhony, které pak nasadí nové listy-ty už zůstanou ošetřeny.Rostlina v létě nadiferencuje úrodu pro další rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 16.5.2014 21:00

Naprosto s Vámi souhlasím, teď je jen otázka, zda tazatel má nějaký postřikovač, koupí si chemii a základní ochranu proti ní a bude postupovat podle Vašich rad. Ačkoli mám doma slušný arzenál chemie i kvalitní postřikovač, v případě angreštu jsem oželel nezapomenutelnou chuť Zl. fíku, Š. naděje a Industrie a dnes pěstuji jen rezistentní odrůdy a kupodivu jsem na nich dosud(7let) nezaznamenal sebemenší náznak padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 253.34 (?), 17.5.2014 17:35

taky mám rezistentní odrůdu (pokud mi prominete, že neznám odrůdu)..a nejsem nadšen -ta planá chuť... snad opravdu raděj zlatej... fík -chuťově

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika