Napadený muchovník



karel.bor - (21) - 226.212 (?) 
8.6.2016 12:22, zobrazeno: 6383x

Dobrý den, před 5 týdny jsme si nasadili muchovník, jako první dřevinu na novou zahrádku a hned po týdnu na něm šlo vidět začínající žloutnutí. Ted vipadá jako na obrázku... Prosím o radu jak bych mohl postupovat. Díky Karel

Muchovník
Muchovník
krajní lístky
krajní lístky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.55 (?), 8.6.2016 12:30

Může to být reakce na přesazení nebo na ostré slunce (ještě pořádně nezakořenil). Zalévat občas, ale pořádně tak, aby voda vsákla do hloubky. Jinak mu nic není. Možná by bylo dobré pro prvních 14 dnů rostlinu od jihu přistínit (třeba umístit starší deštník).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.118 (?), 8.6.2016 13:25

Bud prudke slnko / nemam s tym skusenosti/, alebo podla mna je to citlivost listov muchovnika na postreky. Mne to urobili zanesene postreky vlani, zhnedli konce listov a tento rok ale muchovniky pekne rastu a jeden uz aj nadherne zarodil velmi chutne, sladke plody. 

Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
karel.bor - (21) - 226.212 (?), 8.6.2016 14:01

Děkuji Vám za názor.

NO silnější slunko tam asi bude, protože bydlíme na jižní moravě u Pálavy. Postřik by se k nám mohl dostat jedině když stříkají 20metrů vzdálené pole, myslíte, že by to mohl být ten důvod?

Můžu se teptat, zda jste po zežloutnití něco s těmi muchovníky dělal? Že vám tento rok plodí.

Ze začátku jsem přemýšlel o postřiku proti škůdcům... Ale zkusím to zalévat a trochu zastínit. Určitě děkuji za uklidnění :)

At se Vám daří Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 8.6.2016 15:40

Asi svilušky-pavučinky? Nebo padlí. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 232.221 (?), 8.6.2016 20:12

Já to vidím jednoznačně jako napademí nějakou houbovou chorobou, plíseň nebo padlí. (Takže bude vhodné ošetření nějakým fungicidem. Ale i bez postřiku to keřík nejspíš přežije).

A rozhodně nepřelévat a nesmáčet listy.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
karel.bor - (21) - 226.212 (?), 9.6.2016 13:57

Díky za odpovědi - mám doma koupené akorát KARATE zeon, ale nemuselo by pomoci podle odpovědí, navíc nevím jak bych míchal množství jen na malý keřík...

krásný den

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.95 (?), 21.5.2023 16:01
Téměř jistě je to padlí. Měli jsme 2 roky na muchovníku krásnou úrodu a loni ve třetím roce celý strom včetně plodú pokrytý touto plísní/ padlím. Přestože jsme pak během léta i letos na jaře natříkali fungicidem, už máme padlí zase. Dřív byl tedy muchovník doporučovaná rostlina, bezúdržbová a skvělé ovoce, ale to je pryč. Nyní (z pohledu r. 2023) už zase jen chemie a chemie a boj s chorobami. (bio prostředky nemohu doporučit, mám nakoupené asi 8 druhů proti všemu možnému a nikdy nezabraly ani trochu)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika