Muchovník - Indiánská borůvka nemoc



host - 77.130 (?) 
18.7.2014 12:16, zobrazeno: 15531x

Hezký den, dostala jsem semenáček muchovníku, zalévám ho, ale teď se mi stává, že se na zelených listech objeví hnědé tečky, list zežloutne a opadne. Nevíte co by to mohlo být a jak to ošetřit? Zatím to má pouze ten větší keřík, menší je na druhé straně zahrady a je zelený... Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.21 (?), 18.7.2014 12:24

Pokud to dělají spodní listy, tak to nic není, to mi u mého velkého keře dělá také, normálně spodní listy "dožívají". Muchovník by na choroby neměl trpět.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.130 (?), 18.7.2014 12:33

Jsou to listy cik cak na celém keříku, zatím má asi 30 cm, je to asi loňský semenáček :-/ Tak snad to bude jak říkáte :-) Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.28 (?), 27.7.2014 14:51

To, že netrpí chorobami, jsem si taky myslela, ale letos mají mé muchovníky padlí, a to docela dost :(

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.36 (?), 20.7.2015 21:45

Dobrý den, Jani, můžu se zeptat, jak jste padlí vyřešila? - Mám malé letošní keříčky a na některých se také objevilo. Nikde jinde není. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.130 (?), 26.7.2015 18:45
Dobrý den.Sice padlí nemám, zato mi vůbec nekvete.Mám ho několik let.Kanadská i Aljašská jsou normální jen tato nic.Můžete mi prosím někdo poradit?Děkuji.Dáša.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.7.2015 22:07

Vydržte.  Některé odrůdy muchovníku kvetou až za několik let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jardaxy - (5) - 6.190 (?), 3.8.2015 14:03

Bílé evropské padlí mě taky trápilo na muchovníku. Přišlo hned po koupi v zahradnictví a říkal jsem si, že to nedá, po listech to sežralo letorosty a chřadly. Přišla zima. Po zimě jsem  koupil discus a kumulus a jednu sezónu jsem je poctivě stříkal, fungicidy jsem střídal. úroda nebyla žádná, tak to ničemu nevadilo. zároveň jsem to trochu přihnojil zbylých nějakým modrým hnojivem vodorozpustné granulky. Nutno říct, že jsem sadil do jílovité zeminy bez trochy hnoje či kompostu, prostě nic a k tomu 25 cm od sebe. Jen jsem vykopal díru a stejnou zeminou zasypal. Letos už jsem nestříkal ničím, po dvou zimách se muchopvníky zocelily a letos už byl jen pohled na krásně bílé stromky. Padlí nikde, ani na jednom. Letošní úrodu jsem pokorně nechal ptactvu a těším se na příští rok. Letošními letorosty mne už muchovník přerostl o pár desítek cm. Po vysazení byly tak cca do pasu. (mám jich 20).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika