Muchovník



helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?)
10.11.2008 13:14

Byl v kontejneru, zasadila jsem bez stříhání. V zahradnictví mi ukázali jejich, asi 2 m keř a stříhat se může podle potřeby.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 224.30 (?), 10.11.2008 11:36

Diky za odpověď, ještě 1 dotaz, jak se stříhá v prvních letech po výsadbě? Fany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 10.11.2008 13:14

Byl v kontejneru, zasadila jsem bez stříhání. V zahradnictví mi ukázali jejich, asi 2 m keř a stříhat se může podle potřeby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 4.12.2008 12:49

Zkoušel jste někdo muchovník množit řízky, očky,roubováním?Děkuji.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk52 - (7) - 149.167 (?), 5.2.2009 21:18

Objednal jsem muchovník - odrůdu Martin z ekofarmy v Úpici v lednu 2008. Rostliny přišly v pořádku v květináčích.  Zasadil jsem je do země na jaře a ještě ten rok jsem ochutnal pár kuliček. Na svých stránkách mají popis odrůd, výsadbu, pěstování a sklizeň zdokumentovanou spoustou obrázků, takže jsem věděl co objednávám. Vřele doporučuji. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 5.2.2009 22:52

Muchovníku je více druhů, některé jsou uváděny jako chutnější a sladší, některé mají chuť jen průměrnou. Ale krásné jsou všechny.Doporučuji přečíst články a prohlédnout fotky na Google!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.164 (?), 10.2.2009 11:46

Muchovníků je moc druhů, mnohé se na ovoce nehodí.Nejlepší odrůdy na světě mají právě na té farmě= odrůda Smoky,  pak Northline.   dobré jsou i Thiesen a Martin, ale ty už moc rostou. musejí se hodně zakracovat, držet nízko. U nás školky mají většinou botanické, některé z nich jsou také dobré.dokonce i sladší ale zas málo plodí.

Bormato je sklízejí a prodávají plody někde v supermarketu. z toho lze vzít i semena a vyset si je.Lépe vyset na už koncem léta a nechat pod sněhem a na jaře to klíčí jako skoro všechno.jen zelenina a kytky rostou hned po vysetí na jaře.

Bormato prý obnoví prodej sazenic asi v květnu. Zatím posílali nejméně 4 sazenice po 150.-kus.  ale mají zásluhu že to dovezli z kanady jako první a dokážou to i množit in vitro což dobře zachovává vlastnosti. Zeč semen už nemusí zůstat vlastnosti úplně dobré.ty zůstanou tak u každé druhé rostliny ze semen podle Gausovy křivky.  Něco nového dotáhnout sem je velká práce, trvá to i půl roku i rok,  a další práce je to rozmnožit a prodávat.
Na tom mají zásluhy nadšenci.  Š lo by tak dělat ještě moc jiných druhů ovoce. Potřebný je rakytníky-ruské a čínské odrůdy.Pak ovocné hlošiny/eleagnus multiflora velkoplodý a jiné druhy eleagnus s jedlými plody. U nás v parcích rostou eleagnusy ale nejedlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.138 (?), 4.5.2009 14:25

Take mam tri sazenice z Bormata a jsem spokojena. Rostou krasne vsechny tri a ze semen bych se s tim nepiplala. Akorad by si meli pohlidat, aby byly popsany poctive odrudy. 

Jsou od nich sice sazenice drazsi, ale na chuti se mi to pak doufam vynahradi. Jsou pry krasne i na podzim, tak nam ozdobi i zahradu.  

JANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 4.5.2009 23:04

očkování i roubování by snad mělo jít.nezkouišel jsem když to jde semeny je to jednoduché.
Ty z bormato smoky a northline rostou tak do 3,5m, a Thiesen a martin asi5m proto krotit včas za mlada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.164 (?), 11.5.2009 9:08

Muchovník má velkou budoucnost, problém je v tom, že dobrých odrůd je málo k dostání.Kromě dobrých odrůd se osvědčil Amelanchier lamarckii i ten se těžko shání. Snad vždy bude nedostatek sazenic i mnoha dalších druhů ovoce jako třeba arbutus unedo, zizyphus jujuba, asimina triloba, diospyros virginiana.A taky keřové višně. z nich jen prunus tomentosa jde ze semen snadno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.149 (?), 13.5.2009 10:07

Nedalo mi to a po přečtení této diskuze jsem si z Bormata tři sazenice objednala. Martin, Northline a Smoky. Tak jsem zvědavá a těším se na plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika