Muchovnik



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Dušan L - (1) - 105.40 (?) 
28.5.2016 19:34, zobrazeno: 23152x

Na muchovnik mi zltnu listy(ako pri chloroze) predtým rodil veľmi dobre

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.85 (?), 12.4.2017 18:55
Muchovník: 1. Pred rezom. 2. Po presvetľovacom reze v marci. 3.,4. Teraz na začiatku kvitnutia. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 12.4.2017 21:24

až my pokveteme, u vás na jihovýchodě už budete sklízet, co?! Nespravedlivé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 13.4.2017 13:57

Také mám na zahrádce krásně rozkvetlý muchovník, je nádherný. Ovšem nemůžu jej vyfotit celý až od spodních partiií, protože dosáhnout tak dokonale plevelu prosté až sterilní zeminy jako pan IH, je pro mne sci fi. Ale rostou mi tam užitečné bylinky jako estragon, koriandr a oregano, tož si myslím, že se není za co stydět.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.30 (?), 4.5.2017 8:05

Máte ho nádherný. Já mám Martin a Tgiesen a ty jsou nejlepší. Pak možná Northline a Smoky a Sleyt ujdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.226 (?), 6.5.2017 10:15

Nemáte někdo fotku vzrostlého roubovaného muchovníku? Pár jsem jich koupil a nevím přesně jak provádět výchovný řez. Nebo to nechat růst jak to je? A hlavně jak se takový roubovaný stromek pak zmlazuje, jestli zvládne řez do starého dřeva. Protože u keřového se prý doporučuje po čase vyřezávat větve jako u rybízu.

Jinak ta sterilní zemina pod keři není dobrá. Lepší je to namulčovat třeba slámou nebou posekanou trávou. V přírodě taky nikde neni holá zem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 6.5.2017 10:59
("...Jinak ta sterilní zemina pod keři není dobrá."). Asi áno, lebo potom sa to končí tak ako na fotkách...😉. Prečo si myslíte, že tá zem je sterilná? Obsahuje živiny, pôdnu mikroflóru, bezstavovce. Je bezplevelná, nie sterilná. Bezplevelnosť umožňuje kyprenie okopávaním a zavlažovanie. Argumentu "v přírode taky nikde holá zem není" nerozumiem - záhrady máme na to, aby sme stromom, krom či zelenine vytvorili lepšie podmienky ako vo voľnej prírode. Ak tam niekto ale chce mať podrast trávy alebo iných rastlín, alebo nástielku, je to jeho vec. U nás je vlahový deficit a zavlažovanie je nutnosťou, bezplevelnosť to umožňuje najlepšie. O "sterilite" pôdy nemôže byť ani reči. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.5.2017 11:13

Jinak ta sterilní zemina pod keři není dobrá.

Úhor pod keři určitě ničemu nevadí, ale kdo ho má udržovat? Proto volím raději namulčování nebo zatravnění. Spíš ale z lenosti, ne že by to bylo lepší. Závlahu, pokud je nutná, řeším drenážními trubicemi zavrtanými u paty stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.10 (?), 6.5.2017 11:19
V menšej záhrade sa tá bezplevelnosť udržiavať dá, aj keď - samozrejme - je to prácnejšie (viď foto). Potykať si s motykou a nešetriť kríže, inak to nejde. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 6.5.2017 11:38

Dokonalé, krásné a inspirativní! Hlavně ty jahody, nádhera. Já si s motykou taky tykám, ale občas dojde i na vykání a pak se to těžce dohání. Ta sterilita zeminy byla v mém příspěvku samozřejmě nadsázka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika