Mšice na rybízu



Stránky: 1,  2   
alvav - (44) - 42.16 (?) 
17.5.2014 8:39, zobrazeno: 27924x

Múžete mi říct, jak bojujete proti mšicím na rybízu? K chemické ochraně mám

odpor, ale asi mi nic jiného nezbyde. Jak dlouhé ochranné lhůty dodržujete?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.2 (?), 17.5.2014 8:53

Nijak. Nechávám na zahradě odkvetlé trvalky přes zimu a seřezávám je až na jaře, protože v jejich dutých stoncích přezimují slunéčka. Letos nenám mšice vůbec, loni i předloni něco bylo, ale nikdy ne tolik, abych to musela nějak řešit. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 17.5.2014 9:36

Bez chemie, těch 10 keřů čas od času zkouknu když jdu okolo - a co vidím, rozmáčknu mezi prsty, pokud je jich tam skutečně moc, tak utrhnu list a rozmáznu přeložením vejpůl - tolik se nezamažu. Kus hadru s sebou na utírání rukou, pokud nemáte pracovní zástěru neobo gatě. Když si keřů nikdo dřív nevšímal, taky plodily, jen na pokroucené listy není tak pěkné pokoukání.

Teď záleží, jestli máte větší odpor k chemii (ochranné lhůty udávají v návodu) nebo k rozmázlým mšicím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.169 (?), 17.5.2014 10:20

Dobrý den.
Mšice je známý škůdce a prevít. Taky na rybízu. Docela dobře na ní zabírá třeba Mospilan. Je systémový a tak „zaleze“ i pod list. Je to jednoduché. Taky jsem ho někdy použil, když bylo mšic hodně a brzy. Když je keřů víc a mšic málo, tak taky spoléhám na sluníčka a někdy jim zpočátku „pomůžu“ tím, že vrcholky s koloniemi mšic pomnu prsty nebo je vyštípnu. Většinou to funguje. Často vidím na mšicemi zkrouceném vrcholku už jen suché šlupičky ze mšic a zalezlé nebo pobíhající sluníčko. Larva sluníčka je prý na mšice ještě větší rabiját. Ochrannou lhůtu, na zelené prsty, volím do umytí. Jinak dle návodu. JG wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 17.5.2014 13:24

do rozprasovace od Sava jsem dal tekute mydlo a pridal trochu Jaru a vodu, postříkám a na pár dní je pokoj, udusí je to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 17.5.2014 13:35

Zhruba před hodinou jsem stříkl papriky a okurky proti mšicím a molicím postřikem Rock Effect. Je to nějaký eko-olejový přípravek s ochrannou lhůtou 1 den. Nejsem zastáncem těchto eko-bio přípravků, měl jsem ho doma pro vyzkoušení na duo hálčivec-vlnovník, ale musím říci, že jsem našel hafo mšic popadaných na zemině. Tak že by učinkoval? Uvidíme, jednalo se o papriky - přísady, takže jsem je mohl pořádně poumývat. Stříkl jsem i okurky proti molicím a i tyhle potvůzky jsem našel nehybné, ne tolik jako mšic, ale našel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.147 (?), 2.6.2014 16:45

dobrý den, můžou za to mšice?

napadený rybíz
napadený rybíz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.147 (?), 2.6.2014 16:48

a takto nakousnuté máme na každém střapci 2-3 kuličky. Poradíte prosím?

Díky

napadený rybíz 2
napadený rybíz 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
termet - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (68) - 145.137 (?), 11.6.2014 14:30

Velmi se mi osvědčilo na stromech namazat kmeny stromků lepem na stromy. přes tento lep nemůže do koruny projít mravenec který "ochraňuje a pěstuje" mšice. na takto ošetřeném malém stromu, který byl plný mšic bylo za 14 dní najednou asi 20 sluníček plus jejich larvy a do měsíce bylo po mšicích :). toto by šlo udělat na stromkovém rybízu a kůlu ke kterému je přivázaný.

Bohužel u keřového rybízu toto moc udělat nelze. Zkoušel jsem též bio postřik na slivoní a na keřovém rybízu. Na slivoni za týden 90% mšic pryč ale na rybízu tak 20% 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.135 (?), 14.7.2014 21:30

Mě někdo poradil lít ke stromkům angreštu a rybízu kávovou sedlinu. Že prý to je perfektní na růže. Tak jsem to vyzkoušela na růže i angrešt a jelikož jsem piják kávy mleté, všechen logr šel pod strojmy. Fakt to pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika