Mšice na rybízu



Iva 2 - (34) - 240.17 (?)
22.7.2014 20:17

Já jsem někde četla, že na mšice funguje kopřiva. Tento nálev je účinný proti mšicím a sviluškám. Rozdrobte kopřivové listy se stonkem (ne kořen) a nechte je vyluhovat ve studené vodě. Sto gramů na litr vody.Použijte keramickou nádobu s víčkem a každý den směs zamíchejte. Po uplynutí čtrnácti dnů, kdy už nálev neobsahuje pěnu, ho přefiltrujte. Tuto směs zřeďte vodou,  pokud jí máte jeden litr, přilejte dva litry vody.

Pokud je to akutní tak jeden stroužek česneku a tři cibule (vše se šlupkama), k tomu tři čerstvé pálivé papričky. Dát do mixeru, přidat sklenku vody a umixovat. Nechat odpočinout přes noc. Ráno přefiltrovat přes látku, vymačkat, dolít 4 litry vody a postříkat rostliny zasažené mšicemi, molicemi nebo sviluškami. Opakovat třikrát v rozmezí 10 dnů.

Ta kopřiva mi pomohla na mšice na růžích, česnek vyzkoušený nemám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Iva 2 - (34) - 240.17 (?), 22.7.2014 20:17

Já jsem někde četla, že na mšice funguje kopřiva. Tento nálev je účinný proti mšicím a sviluškám. Rozdrobte kopřivové listy se stonkem (ne kořen) a nechte je vyluhovat ve studené vodě. Sto gramů na litr vody.Použijte keramickou nádobu s víčkem a každý den směs zamíchejte. Po uplynutí čtrnácti dnů, kdy už nálev neobsahuje pěnu, ho přefiltrujte. Tuto směs zřeďte vodou,  pokud jí máte jeden litr, přilejte dva litry vody.

Pokud je to akutní tak jeden stroužek česneku a tři cibule (vše se šlupkama), k tomu tři čerstvé pálivé papričky. Dát do mixeru, přidat sklenku vody a umixovat. Nechat odpočinout přes noc. Ráno přefiltrovat přes látku, vymačkat, dolít 4 litry vody a postříkat rostliny zasažené mšicemi, molicemi nebo sviluškami. Opakovat třikrát v rozmezí 10 dnů.

Ta kopřiva mi pomohla na mšice na růžích, česnek vyzkoušený nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.162 (?), 22.7.2014 21:29

Iva2 - žádná kopřiva, česnek a podobné blbosti,

skutečný gol je, pálivá paprička na mšice, jaká pálivá paprička čili nebo Habanero, poměrně velky rozdíl.

Pouze babské klepy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika