Moruše převislá



jiri_zak - (15) - 140.151 (?) 
27.10.2014 21:07, zobrazeno: 12134x

Dobrý den. Z letošních semen jsem si vypěstoval několik semenáčků Moruší. Protože nemáme moc velkou zahrádku, rád bych si na ně narouboval převislou Moruši. Poradí někdo jaký způsob je nejlepší, kdy vzít roub, kdy roubovat. Předpokládám, že budu s roubováním muset ještě počkat, protože semenáčky mají tak do 30cm, ale sbírám informace.;-) Děkuju, Jiri.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 28.10.2014 18:41

Vaše semenáčky by se měly převislou moruší štěpovat ve výšce cca 1,5 m a tloušťce 10 mm. Osobně doporučuji očkování Forkertem v únoru v zimní zahradě na mírně narašených podnožích. Pokud máte rostlinky mnohem menší, nemá to zatím smysl zkoušet. Venku to taky hůř chytá (v teple lépe očko přirůstá). Rouby se mohou odebrat těsně před štěpováním nebo od ledna do konce března. Nemají sklon k předčasnému rašení. Taky by mě tato moruše zajímala, ale mám jen podnože, zimní zahradu a nůž (rouby ne).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
M.D.Rettigova - (17) - 209.52 (?), 13.12.2014 16:43

Koupila jsem si sazeničku moruše moravské před cca 5 lety, každy rok se tváří, že už zdechla a vytáhne se o 1 cm, takže má asi 30cm, rozvětvená je dobře. Je to normální, nebo dělám něco špatně já? Situována jižně od Brna, chráněná poloha, zaíéváme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 13.12.2014 18:44

Dobře zakořeněná moruše na semenáčku obvykle roste velmi rychle (metrové letorosty) i v běžné zahradní zemině. Sazenice vzniklé řízkováním občas několik let nerostou tak, jak bychom si přáli. Až po několika letech se rozjedou. Při výsadbě pomáhá přídavek kompostu a propustné zeminy na stimulaci tvorby kořenů. U tak malé rostliny bych se nebál přesazení do kvalitního substrátu nebo přeštěpování jednoho očka na bujný semenáček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.132 (?), 10.2.2015 20:34

koupil jsem nějaký keř moruše, nevíte někdo, jak to roste? jak velké do výšky a do šířky, a jestli a kolik podrůstá? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 30.4.2015 22:29

Nevíte prosím někdo, kdy se probudí keř moruše? Slyšel jsem, že to může trvat pěkně dlouho. Na podzim je zasazený, a pořád nevím, jestli se ujal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 1.5.2015 6:48

Jojo, moruše-i ta zapěstovaná opuká ještě později, než ořešák. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.180 (?), 1.5.2015 7:41

Já mám už na obou moruších zelené pupeny a jsou vidět zárodky plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.168 (?), 6.5.2015 0:24

Uz mam take zelene pupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika