Mičurinův Granátový



Stránky: 1,  2,  3   
host - 170.165 (?) 
5.3.2010 13:21, zobrazeno: 39507x

Koupil jsem tento jeřáb. Ví někdo jak chutná?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 5.3.2010 21:41

To nevím. Ale koupil jsem jeřáb Granatina (snad kříženec jeřabiny a hlohu) a jeho plody jsou nechutné. Nevím, jestli to není to samé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.208 (?), 9.3.2010 15:02

Granatina by měla být ten samý kříženec akorát registrovaný na Slovensku. S tou chutí jste mě zklamal, ale snad z toho bude dobrý kompot, marmeláda nebo víno. Plody mají semena?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.3.2010 15:30

Plody jsou napohled k nerozeznání od jeřabin (možná trochu víc dočervena), včetně dužiny. Semena mají nepochybně taky. Chuť mě opravdu zklamala, připomíná plané jeřabiny. Chystám se ho přeroubovat. Líbila by se mi červenoplodá aronie, kdybych někde sehnal rouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.117 (?), 9.3.2010 18:31

To je zajímavé, já viděl fotky a na nich byly plody asi 2x větší než jeřabina a hodně tmavé spíše hnědočervené, prý štavnaté, sladké bez známek jeřebinové hořkosti, takže nevím jestli nepopisujeme každý jinou odrůdu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.3.2010 20:56

Leda by mě v Droždíně oblafli, ale listy to má takové ty trochu jako hloh. Možná těch kříženců bude víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 9.3.2010 21:10

Tak nevím zda-li je to co by to mělo být ale u nás roste kolem cesty pár jeřábů jak klasických zřejmě jedlých tak i těch druhýh tmavě červených snad těch granátových viz foto. Ty tmavé jsou o něco větší. Z obou mám odebraná semena, které stratifikuji.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 10.3.2010 7:55

Tmavočervené jeřabiny a jejich listy mi připomínají již jinde zmíněnou Sorbaronii - křížernec jeřábu a aronie. Ale mohu se s určením mýlit.

(Pokud je to onen kříženec, pak v případě, že bude mít klíčiv semena, se bude nejspíše potomstvo štěpit na různé linie.)

A kdepak je to Vaše "u nás", v jaké oblasti?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 10.3.2010 8:03

Tak Granatina z Droždína má listy úplně jiné, než ty na obrázcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 10.3.2010 21:04

U nás je - Ludkovice na Zlínsku. Jinak stromy jsou samozřejmě roubované a podle listů odpovídají stejné odrůdě jakou nabízí pan Pešek na starých odrůdách v Bojkovicích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika