Měsíční jahody nekvetou



Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 173.196 (?) 
28.4.2014 11:16, zobrazeno: 8427x

Dobrý den, mám měsíční jahody Rujana, loni jsem je od jara pěstovala ze semínek, sazeničky, které pěkně rostly jsem na podzim zasadila některé do nově vzniklého bylinkového kopečku (do směsi zeminy a kompostu) a některé zůstaly v truhlíku, ten jsem na zimu zakopala do záhonu, aby nepromrzl a na jaře jsem sazeničky dala podél zídky (spíše do chudčí půdy v porovnání s těmi v bylinkovém kopečku.

Ty u zídky kvetou, ty v bylinkovém kopečku tvoří jako o závod velké množství listů, ale nekvetou (jsou od sebe asi 6m a na stejné světové straně. Domnívám se, že ty na kopečku mají přemíru nějakého prvku (dusíku?), jak jim domluvit aby zakvetly?

Hledala jsem po internetu v diskuzích a dočetla se, že pokud jahodník nekvete, že je třeba sazeničku vyhodit, že nezakvete nikdy, to se mi nechce, na mém případě mě udivuje, že všechny sazeničky u zídky kvetou a všechny na kopečku nekvetou, přestože jsou z jedné sazby, takže si myslím, že problém bude ve stanovišti, ne v rostinách.

Děkuji moc za nápady co s tím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 173.196 (?), 2.5.2014 13:05

Nikdo neví co s tím? Ani paní Lída? smiley Jediné co mě napadá je přesadit je jinam, ale pokud by se to dal vyřešit jinak, tak bych byla radši, jsou tam prvním rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 2.5.2014 13:22

Zkuste je přesadit - od zídky na kopeček, z kopečka k zídce. Prostřídejte je, vyměňte každou druhou. Zalité, opatrně s balem by to neměl být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 2.5.2014 13:49

těm co nekvetou přidejte popel ze dřeva a do zálivkové vody přidejte hnojivo Plod a květ... nebo opačně. Těm co nerostou přidejte kompost a LV15.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 173.196 (?), 23.9.2014 21:10

Děkuji za příspěvky, pokud by někoho zajímalo jak to dopadlo, tak jsem je postupně zbavila listi, to narostlo samozřejmě nové a pak už kvetly a plodily celé léto. Nevím jestli to pomohlo nebo jen byly zabržděné, ale stříhala jsem je postupně a opravdu vykvetly postupně jak jsem je stříhala, záhada :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika