Maliny - zasychání listů



Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?)
9.5.2011 18:18

A nemají těsně u země takové vybouleniny na stonku?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 149.190 (?), 26.5.2008 16:28, zobrazeno: 25360x

Můžete mi někdo napsat, proč na vloni na podzim zasazených malinách zasychají listy a jak jim pomoci? Na jaře pěkně vyrašily nové větvičky, listy potom ztratily pružnost, ztvrdly a na okrajích zhnědly. Celé rostliny vadnou. V těsné blízkosti rostou jiné maliny zcela v pořádku. Díky. Zdeněk.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.26 (?), 9.5.2011 16:36

Dobrý den, mám tentýž problém a při hledání nějaké rady se mi objevil váš dotaz. Odpověděl vám prosím tenkrát někdo, anebo zjistil jste něco bližšího? Mně se to stalo loni a letos to začíná opět.Děkuji za každou zprávu, marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 9.5.2011 18:18

A nemají těsně u země takové vybouleniny na stonku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.63 (?), 11.5.2011 10:18

Dobrý den, loni jsem tyto boule na stonku našel, co znamenají a co s tím?Díky za odpověď. Vojta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.113 (?), 10.5.2011 20:28
Moc prosím též o pomoc se stejným problémem. Je u nás poměrně sucho, ale sanžím se vydatně zalévat vodou ze studně, která je ohřátá v barelu. Jsou zasazené předloni, letos udělaly mraky nových výhonů, ale u některých, třeba i 10 cm vysokých jsou tmavě okoralé a suché části listů - jen okraje! Jinak vypadají ok. Nevím, zda za to nemůže slunko. Pražá na zahradě celý den, asi bych z něho taky okorala. Ale nějak neumíme vyrobit stín. Máte nějaký tip co s tím? Díky za jakýkoli tip :).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.131 (?), 11.11.2012 13:13

Mám stejný problém opravdu nevíte co by to mohlo být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 12.11.2012 18:58

Mohlo a mělo by se asi jednat o napadeni Didymellou applanata.Pomoc a prevence by měla spočivat v prvotně odstraněni vyhonu do vyšky cca 10cm nad povrchem pudy, a spaleni odstraněnych vyhonu použit poprach sirou, a provzdušnit povrch pudy pokud se vysadba uskutečnila v těžkych a zamokřenych pudach.-Didymela přezimuje na napadenych jednoletych prutech, na nich se vyvijeji a množi nove plodnice a vřecky ktere se v květnu a červnu šiři askosporami v rašici a nove zahuštěne vysadbě.-Na jaře v době rašeni malin je nutne použit startovaci postřik sirnym postřikem Sulky nebo Sulikolu, a po čtrnacti dnech použit postřik Euparenem ktery zopakujeme 2-3 krat v desetidennich intervalech. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.138 (?), 7.12.2012 6:59

Pokial su na stonkach zdureniny, moze ist aj o zivocisneho skodcu po slovensky Bylomorku ostruzinovu. Jej larva zije v strede vyhonov malinniku a ostruzinniku. Jej vyskyt nebyva kalamitny a chemicka ochrana sa nevykonava, nakolko byva koli ukrytiu larvy v tele stonky neucinna. Ako ochrana sa vykonava zostrihnutie vetiev na cca 10cm, pripadne pod miestom zdurenia stonky a ich nasledne spalenie. Tato cast je zhodna s osetrenim proti plesni v predch. prispevku. Pri remontantnych malinach (dvakrat plodiace) sa toto pouziva ako sposob pestovania. A to aj v komercnych vysadbach. Nevyhoda je to, ze sa pripravime o prvu urodu na zaciatku sezony. Potom nasleduju uz iba vyhody. Rastliny maju vacsie mnozstvoo vacsich plodov v druhej vlne rodenia, hlavni zivocisni skodcovia nemaju moznost sa rozmnozit do kalamitneho stavu (bylomorka sa likviduje zimnym zostrihom na cca 10 cm a cerviky v malinach nie su, nakolko skodca nestihne mat dve generacie za rok) a rychlejsi rez v predjari/zime skosenim porastu na cca 10 cm. Zrezane vetvy je lepsie spalit ako skompostovat, koli moznemu prezimovaniu hub alebo skodcov. Popol po reze malin sa da pouzit ako hnojivo, alebo do kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika