Malinojahoda - Rubus ilecobrasus



host - 154.176 (?) 
2.3.2009 20:45, zobrazeno: 46752x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli znáte tuto rostlinu. Chtěl bych si jí pořídit a proto bych se chtěl zeptat, jak se toto pěstuje, jestli to nevymrzá a jak hodně se to rozrůstá. Díky všem za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 34.175 (?), 15.3.2011 23:53
Nikto nepozná?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.119 (?), 16.3.2011 16:40
Dobrý deň! Pestovali sme ju 2 roky, potom sme ju vyhodili. Kúpite ju napr. v predajni Jukka v Uh.Ostrohu. Pôvodom z Poľska. Je to skôr dekoratívna záležitosť. Nízky vzrast, kvety podobné jahode, ale väčšie, listy a konárky podobné černici, pichľavé. Po odkvitnutí ostane väčšia červená malina pevne držiaca na stopke. Počet gulôčok súplodia je väčší ako v maline. Chuť kyslastá, žiadny zázrak. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.79 (?), 27.6.2014 11:24

Minulý rok jsem si zasadil dvě sazenice a letos se mi rozrostly do cca 10-ti sazenic. Sklizeň průměrná, velikost průměrná, chuť výborná!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.6.2014 14:25

Prosím Vás, není to žádný kříženec (Komžík to v Zahrádkáři přehnal), je to čistý druh, Rubus illebrosus ostružiník jahodnatý (dá se najít i pod R. commersonii var. illecebrosus, R. sorbifolius). Snese to polostín, stín pod vysokými stromy, vcelku dobře to pokrývá plochu (dejte vědět, jestli se to někde na živných vlhkých půdách nezačíná chovat jako invazivní rostlina - není to domácí druh). Chuť se zařazuje těžko, každý si v tom může najít něco z okruhu jahod, malina, ostružina, mění se to stupněm vyzrání. Výnos slabý.  Pokud chcete něco z Japonska a měl by to být ostružiník, spíše shénějte Rubus phoenicolasius. Ten když nenamrzne, tak se odmění výnosem plůdků velmi specifické chuti (tomu se tuším říká vinná malina).  Snad má někdo lepší foto a dá ho na odiv.

Malinojahoda - Rubus ilecobrasus
Malinojahoda - Rubus ilecobrasus
Malinojahoda - Rubus ilecobrasus
Malinojahoda - Rubus ilecobrasus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.112 (?), 15.8.2014 20:56

Nadmořská výška 630m.Mám ostružinojahodu druhým rokem, úroda dobrá (řádně přihnojeno) velikost velmi hezkých plodů je do 3cm, chuť nic moc, ale po proslazení je jemná a dobrá. Plody, pokud se nechají řádně dozrát,  jdou dobře ze stopky. Rostlina bohatě odnožuje, rodí na nových výhonech v témže roce, přičemž přezimuje pouze v kořenech. Kdo má rád na zahrádce zajímavost a rád přizdobí pohár atd. něčím zvláštním může určitě vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.146 (?), 26.6.2023 15:13

Tedy nevím, co jste zasadil. Malinojahoda - chuť fujtajbl. Vyhodila jsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.20 (?), 11.6.2020 20:34
Nedoporučuji, plody jsou nevalné chuti, je problém se jí zbavit, je to invazivní rostlina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.241 (?), 12.6.2020 13:55

také nedoporučuji, trvalo mi přes dva roky než jsem se toho zbavila, velmi ostré drobnější trhy, malé množství plodů, nijaké chuti, tvoří velmi mnoho odnoží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika