Malina - choroba dozrávajících plodů



host - 195.53 (?) 
31.7.2013 22:23, zobrazeno: 6825x

Dobrý den, máme maliny asi čtvrtým rokem. Letos by byla úroda slušná. Dozrávající plody jsou však částečně bílé, nebo světlejší a měkké. Zřejmě jsou napadeny nějakou chorobou. Viz. přiložené fotky. Prosím o radu, co to může být a jak proti této chorobě bojovat. Předpokládám, že letošní úroda je vzhledem k ochranné lhůtě chemikálií ztracená. Děkuj za rady. VN


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 195.53 (?), 31.7.2013 22:27

ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 31.7.2013 22:32

Já mám maliny letos mizerné, některé pruty nepřezimovaly. Tohle si myslí, že je poškozené od slunce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.146 (?), 1.8.2013 7:22

Na maliniku se muze vyskytovat 'plisen seda', coz by mozna mohl byt tento pripad, zkuste vyhledat a porovnat, zda je to ono.

Jinak maliny jsem mel letos pekne, vcera jsem sklizen ukoncil, ostrihal stare vyhony a prihnojil obdobne jako jahody (pestuji jednouplodici maliny i jahody). Rovnez jsem kompletne orezal a prihnojil jahody (u jarni frigosadby jsem pouze odstranil poskozene listy, ta se v roce vysadby kompletne nereze). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 1.8.2013 9:32

Pokud jsou některé kuličky v plodu světlé a měkké, je to spálené sluncem. Od plísně by byly šedé, od škůdce tvrdé.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.53 (?), 4.8.2013 14:40

Díky za rady. Asi to bude opravdu od slunce. Zrovna byly vysoké teploty a nejvíc poškozené jsou plody na vrcholcích keřů. Nyní dozrávající pozdnější plody už vypadají lépe.DěkujiVN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika