Ma smysl ostrihavat zmrzle kvety jahod?



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
6.5.2016 9:09

Pán si nemyslí, že to jahodám prospěje. Pán se na toto právě ptá. Takže jestli nedokážete odpovědět, nevím, proč reagujete.

BTW: mě by to taky zajímalo, jsem na tom stejně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 4.23 (?), 6.5.2016 8:17, zobrazeno: 11525x

ahoj chci se zeptat, zel po minulem tydnu nam zmrzlo cast kvetu jahod, kde je ve kvete cerna tecka. My smysl tyto kvety odstranit, aby se jahoda nevysilovala a nahodila nove kvety? J.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 6.5.2016 8:57

No, jestli nemáte žádnou lepší zábavu a myslíte si, že to jahodám prospěje, tak to má pak smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.5.2016 9:09

Pán si nemyslí, že to jahodám prospěje. Pán se na toto právě ptá. Takže jestli nedokážete odpovědět, nevím, proč reagujete.

BTW: mě by to taky zajímalo, jsem na tom stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 6.5.2016 10:48

Nejsem odborník přes jahody, ale neumím si představit, čemu by to mělo pomoct? Květy jsou zmrzlé, tedy žádné plody nebudou a tedy se jahodník nemá čím vysilovat. I ty moje, bohužel. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.212 (?), 6.5.2016 10:52

Obecně má smysl odstraňovat poškozené část rostlin, neboť se mohou stát vstupní branou infekce. Zda to platí i pro jahody netuším. Pan Ing. Mravenec chtěl asi svým příspěvkem říct, že u jahod to smysl nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 99.196 (?), 6.5.2016 10:59

Myslel jsem ze mraz poskodil jn kvety ktere byli jiz vykvetle, ale tech byla mensi polovice a zda nebude dobre poskozene kvety odstrait, aby rastina vyzivovala jen ty ktere zacinaji rozkvetaji ted. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.52 (?), 6.5.2016 11:07
Zmrzle kvety vystipuji. Zda a nakolik je rostlina vyzivuje nevim, ale mozna (castecne) ano. Take to lepe vypada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 6.5.2016 11:10

mozna (castecne) ano...no a když je částečně vyživuje, to tam pak jako naroste částečná zmrzlá jahoda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.52 (?), 6.5.2016 11:27

Nenaroste, ale zmrzly kvet zbytecne spotrebovava ziviny, neupadne hned po zmrznuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 6.5.2016 11:44

Lidi, poďme si pomáhatblush, stačí, jaké nesmysly-životu nebezpečné vymýšlejí ti hornícrying. Není nic jednoduššího, než učinit pokus-některé keříky nechat se zmrzlíky, jiné uštípat... Je taky otázka, kolik hektarůwink má to které jahodiště, jak je pěstitel zaměřený na krásu, má-li čas... Moje zahrady dostaly mrazem dost na frak, meruňky a nejspíš i ořechy letos vlastní mít nebudu, jahody na začátku kvetení taky černé, ale dost dalších květů je ok. Já nebudu vyštipovat-jednak mám málo času, pak je i malá možnost přenosu chorob do otevřených ranek. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika