Listy rybízu žloutnou, nevíte co tomu chybí?



franta7 - (35) - 187.40 (?) 
21.5.2016 19:01, zobrazeno: 12887x

Listy rybízu žloutnou, nevíte co tomu chybí? Posílám foto.

Díky za odpověď

žluté listy rybízu
žluté listy rybízu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 22.5.2016 6:40

Asi sucho, taky nedávné mrazíky se podepsaly na současném stavu, snad i utužená okolní půda, prostá organiky... Odplevelit, přidat kompost, cererit a důkladně zalít. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
franta7 - (35) - 187.40 (?), 2.6.2016 18:26

Děkuji za odpověď, sucho to není. Zalévám hodně.

Ale půda je dost jílovitá a kolem roste tráva. Chápu z vašho příspěvku že to je asi špatně. Tráva být kolem nemůže?

kompost mám dát nahoru a nebo ho mám nějak zapravit do půdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 2.6.2016 21:55

Tak pokud chcete mít víc bobulí, musíte oželet travskowink! Půda-zemina pod stromky má být načechraná, sypká, nasáklivá-to by se mělo vyřešit nejlépe před výsadbouenlightened! Ovšem ani teď není nic navěky ztraceno, jen je tomu třeba věnovat cca 15min času. Odstranit asi 3až5 cm drnu-širokou motykou-škrablačkou nebo rovným rýčem do vzdálenosti 50cm, do asi 20cm hloubky vybrat původní zeminu-bacha na kořeny, tu důkladně smíchat pade na pade s univ.zahr.substrátem, vrátit zpět pod stromek-všechno, z přebytku vytvarovat zálivkovou mísu a zalít velkou konví vody. Pozitivní efekt se dostaví okamžitě-budete mít dobrý pocit, že jste rostlině, a tím i sobě udělal dobřecheeky! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.179 (?), 9.8.2016 0:58

Tak ja si zas myslim, ze naopak je na skodu hojne zalevani, zvlaste, pokud puda kolem je jilovita. Letos zjara jsem take zasadila hodne rybizu a angrestu a misty nektere zloutly dle Vasi fotky... take jsem hojne zalevala. Protoze take casto presazuji jiz zasazene, nahodou jsem zjistila, ze kerik byl v neprijemnem, premokrenem blate (prestoze povrch kolem rostliny se zdal byt normalni), takze jsem zalivku omezila jen na opravdu parne dny. Ted zrovna resim extremni pripad, ne sice s rybizem, ale rakytniky, ktere jsem si pekne naplanovala na "idelni" misto. Jiz pri vysadbe jsem zjistila, ze je pomerne hodne jilovite, takze i ve vetsi jamce (az jame) se zahradnickym substratem rostliny takrka stoji ve vode (jil vodu moc nepusti dal) a zloutnou az dramaticky. Zatim jsem je zkusila zpetne "poddrenazovat", ale nevim, jestli to pomuze... ach jo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika