Které maliny?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 230.134 (?) 
26.6.2012 10:56, zobrazeno: 44895x

Chtěl bych vysadit pár druhů malin podél plotu.Poradí někdo, které odrůdy jsou v dnešní době nej. Pokud možno s velkými plody, sladké a aromatické. Budu mít kořenovou oporu i ohrádku proti poléhání.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 26.6.2012 12:13

Spíš je otázka, co se vám vůbec podaří sehnat. Za sebe bych doporučil remontantní Heritage, Polka, Polana, a jednouplodící Zewa II. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 26.6.2012 12:29

Se sehnanim by problem neměl byt, Sempra jich nabizi dost odrud jak jednou plodicich tak remontantnich.A malinovny je od zaři - listopad nabizeji tež.Ja osobně nedam dopustit na Blissy Autum a Blissy Golden, je to remontantni anglicka odruda se spolehlivou urodou velkych a sladkych plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.134 (?), 26.6.2012 14:22

Ještě mám jednu otázku, nevadí když dám víc druhů do jednoho záhonu?Aby pak jeden druh neutiskoval druhý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 26.6.2012 16:21

Nevadi, v ničem se to neprojevi, a ničemu to neubliži.- To o tom utiskovani většinou tež neni třeba řešit, jen je faktem, že v pozdějšich letech nebudete vědět jakou odrudu sklizite, ale to u většiny zahradkařu je stejně podružne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.134 (?), 26.6.2012 17:26

Malinám nerozumím a jsem s toho jelen.Jedny jsou Remonantní, další plodí na jednoletém dřevě některé jsou stále plodící tak které můžu dát dohromady když se stejně promíchají. Jde mi o stříhání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 237.218 (?), 1.7.2012 21:29

Bez urážky, opravdu malinám nerozumíte, protože chcete všechny odrůdy nasadit dohromady a tím si stížite o ně péči. Jelikož vám jde o stříhání, každý druh se stříhá jinak a v jinou dobu doporučuji zasázet maliny podle odrůd. Přeji radost z práce a úrody. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 2.7.2012 11:07

Děkuji paní Marii za pravdivé hodnocení. Pěstuji všechno možné, ale maliny jsem se rozhodl vysadit až letos nejen protože jsou super, ale hlavně kvůli dětem aby měli co zobat. Tak jsem si myslel že mi někdo poradí z odrůdama. Záhon bude 80cm x5m.Chtěl bych zkusit víc druhů.Měli by být velkoplodé a výborné.Oni mi ty mrňata nechtěji jíst všechno, například černý rybýz.A to jsem kvůli nim vysadil 6 keřů Titánie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.62 (?), 2.7.2012 13:16

V letošním zahrádkáří, teď nevím jaké to bylo číslo, no nějaké nazpět, byla celá dvoustránka věnovaná malinám a způsebům jejich pěstování, včetně nějakého popisu některých odrůd.Doporučuju někde vyhledat či napsat do redakce časopisu. Jinak velkoplodé, remontantní,jsou například "Ljulin".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.175 (?), 27.6.2016 12:29

Podívej se do tohoto dokumentu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika