Kandské borůvky srovnání odrůd dle velikosti plodů



Stránky: 1,  2   
host - 134.68 (?) 
29.5.2015 13:18, zobrazeno: 30796x

Dobrý den,

mám přibližně 10odrůd kanadských borůvek a ráda bych rozšířila sortimen pěstovaných druhů. Napadlo mne porovnat borůvky dle velikosti plodů, protože jsou mezi nima velké rozdíly a to nejen v době sklizně, ale i velikosti bobulí. Z mojich už pěstovaných je asi nejlepší Spartan a Chandler.

A jaké odrůdy preferujete Vy nejen po stránce chuti, ale i kavlity??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 153.101 (?), 10.6.2015 6:50
Ahoj! Odrůd je velká spousta. Mám 30 odrůd. Spartan je opravdu bomba. Taky je to můj favorit. Jak do velikosti plodů, tak chuťových vlastností a tvrdosti. Je i projemně nasládlý. Kdybych mel srovnat velikost od největších plodů po nejmenší, tak by by na prvním místě byl Chandler, pak Darrow, Spartan, Bonus, Herbert, Nui, Toro, Nelson, Patriot, Erliblue, Denisblue, O'neal a ten zbytek:) Když beru kvalitu a chuť, tak vede Spartan, Star, Nelson,Darrou, Herbert(je ale měkčí), Chandler, Hannahschoice, Brigitta, Elizabeth, O'neal, Goldtraube 7, Emblue a ten zbytek.Máš v plánu rozšiřovat sbírku? :)) Jaké máš odrůdy? Tomáš
Něco z té Emblue snad bude:)
Něco z té Emblue snad bude:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.68 (?), 10.6.2015 11:40

Ahoj, letos na podzim borůvky plánuji přesadit do větších kontejnerů a stávající květníky opět využiji pro nové sazenice. Ráda bych rozšířila sbírku o perspektivní odrůdy a vyvarovala se postupu pokus a omyl. Momentálně pěstuji již favorizovaného Spartanaa Draper, Herberta, CHANDLER, HANNAH'S CHOICE, MEADER a blueněco a plánuji pořídit dalších pět odrůd zatím vede Darrow, Bonus, Collins Nui a Denise Blue. Možná bych zkusila i KazPliszku a jednu růžovou, i když uvádí že je dost pozdní a má drobné plody - spíš jen pro zajímavost.

Připojuji foto násady plodů na borůvkách. Stejně byly obsypané plody letos i vloni -  aby bylo co zobat.cheeky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.101 (?), 11.6.2015 6:14
Ahoj! Z fotky je vidět, zese borůvkám u tebe daří! Obaleno máš opravdu luxusně!:) Co to je za odrůdu? Pochopil jsem dobře, že všechny borůvky pěstuješ v kontejnerech? Není místo na sázení? Do jak velkých budeš přesazovat? Máš Drapera. Hmm! Licenční. Odkud ho máš? Není jednoduchý sehnat licenční borůvku. Aspoň pro mne!:) Mel by dozrávat ve středu sezony, s velkými plody. Je to pravda? Mám z licenčních Liberty a Auroru. Čerstvě od jara. Potřeboval jsem nějaké pozdní odrůdy, aby se prodloužila sezóna a děti měly přísun až do pozdního léta.:) V jaké jsi nadmořské výšce? Borůvky chceš dokoupit přes web, nebo z kamen. prodejny? Tomáš
Deis blue
Deis blue
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.35 (?), 26.6.2015 1:41

Už to začíná :-)

Earliblue, průměr prvních plodů 1,5 cm.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.230 (?), 26.6.2015 11:50

Mám dotaz můžu si sám namnožit rostliny, prosí o radu jak na to.Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 26.6.2015 12:49

můžete, nikdo Vám to nezakazuje.   wink

Množí se zpravidla řízkováním polodřevitými řízky (konec července a začítek srpna).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 28.6.2015 19:31

Začíná zrát další.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.68 (?), 1.7.2015 11:19

Ahoj,

tak včera jsme si přinesly domů dvě speciální odrůdy borůvek Rozárku (2,10kg) a Františka (2,35Kg) a se současnou sbírkou už máme 4kousky - chtěla jsem holčičku, tak mám dvojí naděleníheart.

Jinak na fotce je Herbet, U nás jako první začíná zrát Spartan -už se mu objevují modré plody. Přestože máme velikou zahradu, pěstuji v kontejnerech - zpočátku to bylo jenom než se udělá záhon, ale rostlinám se velice dobře daří, tak už se záhon asi neudělá. Zatím jsme to vyřešily koupením velkých misek pod květníky, aby se tak často nemuselo zalévat a přesazování se odkládá na příští podzim, až u nás bude trochu klidu. Všechny rostliny jsem kupoval přes web na Slovensku, tam mají občas v nabídce i nějaké licenční odrůdy.

Přikládal jsi fotku borůvky Deis Blue, napiš pak jaká je. Koukala jsem na odrůdu Denis Blue - je to ono a vypadlo ti jen písmenko, nebo jiná odrůda.

Přikládám fotku začátku zrání Spartana.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 3.7.2015 21:28

Blahopřeji :-)

Teď začínají zrát jedna za druhou. U té první Earliblue plody narostly na 2,2 cm. Taky je pěstuji v nádobách.

Goldtraube 2,4 cm
Goldtraube 2,4 cm
Nui 2,6 cm !
Nui 2,6 cm !
Chandler 2,4 cm
Chandler 2,4 cm
Earliblue 2,2 cm
Earliblue 2,2 cm
Blueray 2,3 cm
Blueray 2,3 cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika