Kanadské borůvky



host - 47.105 (?) 
30.3.2014 18:18, zobrazeno: 4703x

Dobrý den, mam dotaz je možné po 1 týdnu zasazení kanaské borůvky borůvku přesadit, jelikož mi nikdo v zahradnictví nic nikdo neřekl o pěstování, tak jsem zřejmě udělal chybu, zasadil jsem ji do běžné zeminy, je tedy borůvku možno vyrýt a nasypat do díry rašešlinu a zpět zasadit??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 30.3.2014 19:03

Proč by to nebylo možné? Je to jako kdyby jste ji ještě nechal týden v kontejneru a pak zasadil. Po týdnu se ještě ani nemohla zakořenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.105 (?), 31.3.2014 18:30

Děkuju moc :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.11 (?), 30.3.2014 19:07

Samozrejme. Ja som takto presádzal trojročnú borievku. Opatrne aj aj s koreňom ju vyberte a dajte ju do kyslej rašeliny. Ja to mám tak, že mám jamu vyloženú takou hrubou fóliou a v nej mám kyslú rašelinu zmiešanú s riečnym štrkom, pilinami s ihličnatých stromou a zemou z lesa s pod borovíc. Už neviem v akom pomere ale hlavné je aby to malo nízke Ph. Rastú nádherne, hneď v ten rok čo som ju presadil mala plno krásnych a chutných plodov. 

Takže netreba sa báť, len to robiť s citom aby sa čím menej poškodili korene. A veľa zalievať ale najlepšie dažďovou vodou. Borúvky majú rady vodu. A občas prihnojiť hnojivom na borúvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.105 (?), 31.3.2014 18:30

také moc děkuji :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika