Kanadská borůvka Vaccinium Corybosum



host - 208.21 (?) 
27.4.2013 14:12, zobrazeno: 6259x

Zakoupila jsem dva keříky kanadské borůvky bohužel u nich nebyla uvedena odrůda. Prodejce také nedokázal určit. Dodavatelem je floramedia, číslo produktu FLBN0516. V popisu se uvádí, že výška této rostliny je cca 125 cm, kvete v květnu a plodí od června do září. Foto přiložené přikládám. O borůvkách jsem se dočetla na více místech, že jsou samosprašné, avšak opylení pylem jiné odrůdy zajistí větší bobule i vyšší úrodu a má se sázet více odrůd u sebe. Chtěla bych k nim přikoupit ještě jednu borůvku jiné odrůdy, ale potřebuji znát název té, kterou již mám. Nedokázal by prosím někdo poradit?

Vaccinium corymbosum
Vaccinium corymbosum
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 27.4.2013 14:42

Tato návěska je jen ilustrační a z toho nikdo odrůdu neurčí.I uváděná doba plodnosti je brána zeširoka.Kupte si jednoduše ještě nějakou jinou a že se strefíte do stejné odrůdy je naděje docela malá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.21 (?), 28.4.2013 8:42

Myslela jsem si, jestli se pod touto návěskou neprodává nějaká určitá odrůda. V Baumarktu jsme koupili 3. borůvku, zde již byla odrůda určená - Goldtraube 71, tak snad to nebude ta samá :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.16 (?), 28.5.2013 12:31

Já když jsem kupoval tři druhy borůvky tak cedulka na všech byla zepředu "obecná borůvková" podobná té na obrázku, ale z druhé strany byl nalepený štítek s latinským názvem kuždé z odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.21 (?), 29.5.2013 17:31

Na těch našich návěskách bohužel nic, ani český popis, jen německy, francouzky, polsky, anglicky. Z angličtiny jsem si naštěstí dokázala přeložit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika