Kanadská borůvka - Spartan, Bluecrop, Elliott



host - 107.19 (?) 
30.3.2016 8:46, zobrazeno: 7504x

Dobrý den, obracím se s prosbou o radu na zkušené borůvkáře:

Od loňska mám vysazené odrůdy Spartan (raná), Bluecrop (středně raná) a Elliott (pozdní). Jde mi o vzájemné opylení - bude to s těmito odrůdami v pohodě? Nebo budu muset ještě nějakou odrůdu doplnit? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.93 (?), 30.3.2016 9:19

Pozorujte letos jak kvetou (zda se kveteni prekryva) a podle toho se zaridte. Podle mne to bude v pohode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.18 (?), 30.3.2016 9:37

Přesně to mám v plánu, ale jsem nedočkavec, tak zkouším, jestli s kombinací těchto odrůd (třeba i jen dvou z nich) někdo už nemá praktické zkušenosti :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 30.3.2016 9:49

Spartan a Bluecrop mam, ale mam pobliz i jine, podle mne se to kveteni prekryva, Spartan snad kvete o neco pozdeji nez jine rane. Elliot a 2 jine pozdni mam na jinem stanovisti, tam zas nemam rane a stredni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
maros625 - (9) - 136.83 (?), 29.6.2016 17:55

Zdravím.Ja mám zasadené vedľa seba Duke, Bluecrop a Elliot a to kvitnutie sa pekne postupne prekrýva.Mám ale problém s Elliotom, začali mu vysychať listy. Začína to od kraja listu a postupne uschne celý list. Neviete niekto poradiť čo s tým? Doteraz som nenašiel žiadnu odpoveď. Vopred ďakujem za rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.231 (?), 29.6.2016 23:14

Mi to letos dělaly dva nové Bluecrop. Zvýšil jsem zálivku a použil Kristalon na rododendrony a borůvky. Keře sice o pár listů přišly, ale už pouští nové výhony. Před 2 roky mi to dělaly i jiné keře a vždy pomohl ten Kristalon. Po jeho aplikaci v zálivce po týdnu usychání listů přestalo a keře začaly pěkně růst..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
maros625 - (9) - 128.67 (?), 30.6.2016 11:20

Ďakujem za radu, vyskúšam to a dám vedieť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika