Kanadská borůvka a insekticidy (vážný problém)



Stránky: 1,  2   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
18.5.2015 12:42, zobrazeno: 13334x

Mám takový problém. Odešla mi už druhá borůvka mírně pod švestkou po postřiku proti pilatce. Mám podezdření, že insekticid působil na potřísněnou borůvku jako herbicid.

Máte někdo podobnou zkušenost nebo víte o odkazu na nějakou studii zabývající se vedlejšími účinky a citlivostí některých necílových rostlin/živočichů.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.93 (?), 18.5.2015 12:59

Jaky jste pouzil insekticid?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 18.5.2015 13:07

ten předchozí předloňský případ si nepamatuji (možná Calypso), ale nyní jsem měl v postřikovači zbytek Reldanu, tak jsem ho použil na švestku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 19.5.2015 9:06

Reldan ma pouze minoritni registraci do jahod (kvetopas jahodnikovy), jinak do zadneho drobneho (mekkeho) ovoce. Mozna jste 'spalil' listy. Calypso jsem pred 2 lety cilene pouzil na kan. boruvky (msice), po postriku bez problemu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 19.5.2015 10:25

Priste si prectete navod - Reldan - postrik nesmi zasahnout okolni porosty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 19.5.2015 15:09

Reldan není bezpečný šmahem pro všechny rostliny. Poškozuje třešně (to se ví) a mám vyzkoušeno, že i růže. Kde zůstane na mladých listech větší kapka, která zaschne, vznikne popálenina, hnědý flíček. Ale záleží i na odrůdě. Hodně to bylo znát na Emilii Marii. A postřikovač se musí po použití velmi pečlivě několikrát propláchnout vodou. Včetně hadic a trysek. Zbytky mohou mít pro rostliny katastrofální následky (nejen zbytky herbicidů). A samozřejmě rezidua. Reldan má OL 21 dnů, k jeho zbytku v postřikovači dám Pirimor, který má OL 3 dny. A za tři dny zbývá jen popřát dobrou chuťfrown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 19.5.2015 16:01

Reldan ma udajne velmi nizkou toxicitu, je to snad jediny insekticid povoleny do 'detske vyzivy'.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 19.5.2015 17:49

Byly to staré zásoby Reldanu 40EC použité právě proto, že bych jej rád rozumně spotřeboval při respektování dlouhých OL. Používám nejradši Mospilan, ale v rámci antirezistentní strategie stříkám i jinými prostředky (zejména Calypso). Ve staré registraci měl R40EC i použití do švestek, nyní ta R22 už nikoliv.

KUKY dík za podrobný a přínosný výklad. Teď jen doufat, že to ta bobrůvka rozdýchá a příště si dát pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 19.5.2015 18:27

Používám nejradši Mospilan, ale v rámci antirezistentní strategie stříkám i jinými prostředky (zejména Calypso). ... Tak to je Vase strategie zcela chybna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 19.5.2015 18:40

Milý J.R.

loni jste se alespoň podepisoval. blush

Nebudu tady psát podrobně plán postřiků, jak je používám v různých sledech do různých porostů. Jednat se to vždy řídí signalizacemi a druhak počasím a časem na provedení. Jisté je, že na postřik poslední před sklizní si nemůžete dovolit něco, co má dlouhou OL a navíc konzumentovi smrdí. Přitom aby se furt nepoužíval prostředek co se používá na závěr, je možné přerušení sledu využít něco s jiným mechanismem účinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika