Kamčatský zimolez napaden padlí



cassy - (2) - 84.140 (?) 
4.9.2014 15:05, zobrazeno: 11323x

Dobrý den,

prosím o radu. Mám čerstvě (asi 3 týdny) zasazenou rostlinu kamčatské borůvky. Krátce po zasazení se na listech začaly objevovat bílé skvrny. Vypadá to jako padlí. Je možné, že by tato rostlina mohla být nakaženo touto chorobou? Pokud ano, co s tím? Dá se zachránit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 4.9.2014 17:36

Zímolez kamčatský v tuto dobu už ukončuje vegetaci, takže už může vypadat na pohled bídně.Nic mu však většinou není a na jaře znovu hezky obrazí.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 4.9.2014 17:47

Jo, už s ním nic nedělejte, je to zbytečné.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.33 (?), 23.9.2014 15:30

za 45 let pěstování se mi objevil jen škůdce červec, ten co dělá bílou vlnu.
zalezl všude pod kůru, musel jsem keř spálit. Tentýž červec se objevil na jehličnatém douglaska, ale zimou škůdce zcela vymrzl. jinak na ovocném zimolezu se vyskytují jen neškodní paraziti a vzácní nádherní motýli, jako bělopásek dvouřadý, mol zimolezový, přástevník medvědí. někdy trošku puklice.vše nepoškozuje nijak významně. nikdy plíseň.  Zimolezy se začaly pěstovat teprve nedávno, já to v evropě začal a učil jsem to holandany, němce, švýcary ve výzkumácích. nokal1@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.191 (?), 23.5.2015 20:56
Na novych vyhonech se mi krouti listky, jsou srolovane, od rapiku jakoby na dve strany. Kdyz se rozvinou, tak jsou tam msice. Muzou se zimolezy postrikat Calypsem nebo jim msice neuskodi. Plody uz zacinaji modrat, tak s postrikem vaham.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 216.105 (?), 24.5.2015 9:10
Chapu vas. Zkuste do sberu pouzit kontaktni (musite tim postrikat primo ty msice) postrik na bazi "mydla" (OL = 0). Naopak nedoporucuju biool. Ten umi trochu spalit listy. No a po sberu nejaky ten systematicky postrik, kdyz tam stale budou. Jinak ja bych spis potreboval postrik na kosy. Vcera mi obrali vsechny zrale plody na odrude Duet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.122 (?), 24.5.2015 9:31

Ptáci to je děs, kamčatky mi obrali do mrte, pristi rok je nejak osituju. On si mrzak jednu vyhlidne ze zeme, pak si vyskoci, zatrepe kridly a je jeho. Ja na nej koukal z okna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.126 (?), 25.5.2015 21:11

Tak rano byl na kamcatce jeden modry plod, kerik jsem zasadila na jare, ale odpoledne uz byl pryc a drozd si tam vesele poskakuje a ceka na dalsi zrale kamcatky. To snad nemuze byt ani pravda, jak jsou ti operenci otrli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.41 (?), 24.5.2015 11:42
Projela jsem internet, obehla zahradu a natrhala koprivy, preslicku, listy z rajcat a rebarbory a lebanduli, pokrajela na drobno s prelila horkou vodou, mecham louhovat do zitra, pridam tekute mydlo a.jar a vyrazim bio-likvidovat msice. Zatim prvni pomoc do sklizne, pokud nezabere nasstoupi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika