Kamčatská borůvka - proč se jí nedaří?



Stránky: 1,  2,  3   
xchipsy - (12) - 142.1 (?) 
24.4.2013 16:24, zobrazeno: 19829x

Prosím o radu, od loňského roku mám dva keříčky (Altaj a Amur, bylo mi doporučeno mít obě...) a zatímco jeden má krásně bohaté listy, druhý je takový "mizerný" sad Zalévám i hnojím obě stejně, stanoviště mají shodné.. Nevíte někdo, čím to může být a co se s tím dá dělat?

borůvka číslo jedna
borůvka číslo jedna
borůvka číslo dvě
borůvka číslo dvě
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 24.4.2013 17:08

Trpělivost, vydržet tak tři roky. Potom nebudete vědět kam s tím jak se to rozroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 24.4.2013 17:36

Mají dostatečně kyselou půdu? Nezaléváte je tvrdou vodou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 24.4.2013 19:04

Ty snad nepotřebují nějak zvlášť kyselou půdu. A voda jim je jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 24.4.2013 21:16

Beru zpět, kamčatská je zimolez, spletl jsem si ji s kanadskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.19 (?), 24.4.2013 19:16

od loňského roku nemůžete čekat žádné divy teprve za 2-3 roky se ukáže jak se jim vlastně daří- počujte o ně, nebojte odvděčí se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 24.4.2013 22:25

Do té druhé vám víc padá ptačí trus - tak jestli ji to trochu nepálí... Nic jiného mne nenapadá. Jinak sama kamčatské borůvky hnojím jen zjara trochou cereritu a na podzim přihrnu kompostem, jsou nenáročné. Ale pořádně začnou růst až tak třetím rokem.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 25.4.2013 13:33

Těžko říct proč je jedna taková přichcípnutá. To je nějaký rašelinový substrát v tom truhlíku? Čerstvý nebo tam už něco rostlo (a chcíplo)? S hnojením mladých rostlin opatrně.

Každopádně s pěstováním kamčatek takto v kontejnerech po vzoru kanadských borůvek asi nejsou moc zkušenosti. Mohly v zimě promrznout kořeny, které jsou u kamčatek mělko. Osobně bych v takové nádobě raději viděl kanadky než kamčatky - i úroda by byla několikanásobně větší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.1 (?), 27.4.2013 15:27

Děkuji všem za názory a rady. Zimolez jsem koupila loni v létě, keříčky byly asi poloviční než jsou teď. Truhlíky byly naplněny zcela novou zeminou - smícháno polovina originál na borůvky (v té době jsem nevěděla, že kamčatka nevyžaduje kyselou půdu apod..) a polovina obyčejná hlína. Hnojím jednou za čas (cca jednou za 1-2 měsíce) kapalné Hoštické hnojivo na borůvky s guanem (dávkování dle návodu. 

Je pravda, že nám na trámech pod střechou sedávají vrabci, tudiíž jejich trus padá i do truhlíků, ale do obou. A zatímco jedna "borůvka" je - jak je i patrné ze snímku - pěkná, druhá vyloženě živoří. Škůdce jsem žádné neobjevila, zalévám snad dostatečně, aby půda nebyla vyschlá. Stanoviště je téměř po celý den slunečné..

Ještě jednou děkuji všem, zkusím tedy ještě počkat, jestli se vzpamatuje. Mate mě i to, že má jen částečně olistěné větvičky, vždycky jeden dva lupínky a pak třeba 5-7-10 cm "mezera" kde je úplně holá a pak zase pár lupínků.. Ta první už je dávno v květu a tahle je úplný chudáček frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 27.4.2013 16:15

Opravdu ji zkuste chvilku ignorovat... on ten zimolez je zvyklý opravdu strádat. Méně je někdy více. Nechte zeminu vyschnout, trochu jej potrapte. Ten "chudáček" to dožene až se budete divit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika