Jedovatá jahoda? (jahodník)



host - 75.1 (?) 
10.6.2015 22:36, zobrazeno: 16319x

Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně jahod. Manžel přinesl sazenici jahodníku, kterou našel na prostranství kousek vedle nás - lidé sem vozí posečenou trávu a vyhazují sem cokoliv bio co se jim nehodí. Plodila tam ještě na podzim a myslím, že nějakou tu jahodu z trsu snědl. tak jsme si ji na jaře přesadili do květináče, kvetla růžově, má velké tmavě zelené listy, teď má plno plodů (velikostně odpovídá klasickým jahodám i plody). Bohužel nám bylo řečeno, že to vypadá stejně jako jahoda, ale je to jedovatý... Hledala jsem na netu a nenašla jsem nic o "jedovatých jahodách", ale jelikož jsem v jiném stavu, tak se toho teď bojím... TAKŽE bych vás ráda poprosila, zda existuje něco jako "jedovatá jahoda"...nebo klidně mohu s malou dcerou konzumovat. Listy jsme dávali osmákům a stále žijou :) Předem velice děkuji za drahocennou odpověď. Vendula

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.111 (?), 10.6.2015 22:46

Růžově kvetoucí jahoda není jedovatá, je normálně jedlá. Jen je okrasná i květem, jsou i převislé. Pěstují ce většinou v truhlících, ne na záhoně. Dokonce ani žlutě kvetoucí jahodka indická, která se podobá lesním jahodám, jedovatá není, jen je nejedlá a nechutná.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.163 (?), 11.6.2015 11:12

Zdravím,

jsou všechny jahodníky jedlé? V stinném rohu zahrady rostly nějaké jahodníky, vypadaly jako zahradní, ale nekvetly.
Přesadil jsem pár šlahounů na záhon, na jaře kvetly jako o život, bílé květy.  Nyní tam jsou malé jahody, tak 0,5 cm velké, zatím dost zelené a plné peciček, jahody jsou nad listy.

Bude to k jídlu?

Viky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.111 (?), 11.6.2015 13:06

Ano - tenhle mám od sousedky, vypadá jako lesní jahody. Kvete jen bohužel jen 1x za rok a dělá šíleně, ale fakt šíleně moc šlahounů, po sklizni ho z toho důvodů zlikviduji.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.22 (?), 11.6.2015 22:35

To čeho se obáváte je asi jahodka indická, se žlutým květem. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.111 (?), 11.6.2015 23:23

O jahodce jsem už psala nyhoře, ale jedovatá není ani ta, jen není dobrá a proto je nejedlá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika