Je to deficit Fe u maliníku?



Stránky: 1,  2   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?) 
26.6.2014 12:39, zobrazeno: 10547x

Nebo něčeho jiného? Odrůda Heritage a Tulameen.

Děkuji wink




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.6.2014 12:57

to spíše vypadá na nějakou fyziologickou poruchu... (prudké ochlazení, přehřátí,...). Pokud budou nové přírůstky bez příznaků, nechal bych to plavat... a soustředil se na přiměřenou zálivku ke kořenům.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.95 (?), 26.6.2014 13:08

Spíš bych řekla - jako letos všude možně - že je na vině sluníčko...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.6.2014 13:37

sluníčko tak akorát je potřeba...

když je ho moc u rozpálené zdí = přehřátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 26.6.2014 14:30

Ano poškození slunečním úžehem, a teplem akumulovaným betonovou zdi svědomitě ozařující rostliny dokončilo zkázonosné dílo, které ale začal někdo úplně jiný.Okolní rostliny, i když mají stejné sluneční expoziční podmínky sluncem poškozené nejsou-proč?protože jsou, zdá se dostatečně vyživovány.Prvotní příčinu poškozených listů  na zeslabených rostlinách vidím v nějakém druhu chlorozy, která se objevila pouze na jedné, nebo malém počtu rostlin.Na foto vidím rašelinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 26.6.2014 15:48

Sluníčko. Aha, takže nakonec bude dobře až mladá švetka která je před maliníky vyroste...

Ještě jsem udělala dvě fotky. Začíná to žloutnout od spodu.  Některé pruty jsou (zatím?) zdravé. Rašelina tam není, to je jen po včerejším dešti tak tmavá zem. Na jaře jsem dávala Cererit a před květem Kristalon květ a plod. Na stejném místě je i malinoostružina a beztr. ostružina a ty jsou ok.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.6.2014 19:05

Ta kombinace Cererit + K.plodakvět dává přebytek draslíku v nepoměru k dusíku. V době růstu nových prutů jste měla dát i dusík (slepičáky apod.). Teď už je málo dusíku a tak si rostlina bere ze spodních listů ten co tam předtím uložila.

Ani na jednom z obrázků nemáte virózy a to je dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.218 (?), 26.6.2014 19:57

Teď už je málo dusíku a tak si rostlina bere ze spodních listů ten co tam předtím uložila.... bohuzel opet naprosty nesmysl.

Nedostatek Fe i N vypada na listech jinak. Zkuste se podivat sem, zda to neni nahodou nedostatek manganu (Manganmangel). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 26.6.2014 20:58

Obrázky z odkazu s nedostatkem manganu odpovídají na 100% wink ale na Wiki jsem našla že "mladší listy bývají nedostatkem postiženy dříve". U mě to jde ale odspodu, mladé listy jsou zdravé. 

To by tedy spíše odpovídalo nedostatku dusíku o kterém píší v pdf Nespecifické choroby a škůdci rostlin : "v pokročilém stadiu dochází k celkové a rovnoměrné chloróze (žloutnutí) listů odspodu, takže nejintenzivněji zelené zůstávají jen nejmladší - vrcholové listy". (tam zase ale není fotka)

Takže nedostatek dusíku můžu vyřešit močovinou nebo mám ledek vápenatý.

Žluté listy už se asi přihnojením nespraví, že?

Spáleniny od slunce vyřeší až čas smiley

A děkuji všem za rady wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.218 (?), 26.6.2014 21:24

Nedostatek dusiku (Stickstoffmangel) na listech maliniku vypada jinak, uz jsem to zde psal, podivejte se sem. Mocovinou ani LV se nic nevyresi.

Zkuste vyhledat, jak se resi nedostatek manganu - zatim jsem to neresil - bud nejakym kvalitnim komplexnim hnojivem (napr. YaraMila COMPLEX) nebo i soucasne listovym hnojivem (napr. Wuxal Super). Zlute listy se Vam opakovanymi postriky listovym hnojivem mozna spravi. J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika