Jaký stromkový rybíz?



host - 175.110 (?) 
23.10.2014 13:20, zobrazeno: 13946x

Tmavý, červený, nebo bílý? Jaký chutná nejlépe? Který je nejméně kyselý a nejvíce sladký? A který má nejvíce vitaminů? :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.9 (?), 23.10.2014 23:27

Vitamínů má nejvíc černý. Nejsladší jsou některé odrůdy bílého. Nejvíc využití má červený. wink   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 23.10.2014 23:39

Černý rybíz má nejvíce vitamínů a minerálních látek, ale jednu zásadní nevýhodu. Jeho aroma obsahuje stejnou látku jako kocouří moč při značkování teritoria. Někdo kvůli tomu nemůže produkty čistě z černého rybízu ani cítít (doslova) a musí je mít ve směsi s jinými letními plody (jahody, maliny, červený r., angrešt či višně). Plodnost na jednoletém dřevě ho téměř vylučuje z vhodnosti k pěstování jako stromkového.

Červený rybíz je nejúrodnější a má často i nejdelší třapiny (rychle se ručně sklízí).

Bílý rybíz má nejvíce minerálních látek a cukrů, je proto oblíbený na výrobu ovocných vín. Nevytváří příliš veliké korunky, proto je ve stromkové formě nejčastější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.234 (?), 16.7.2015 9:51

Budu pořizovat ještě dva stromkové červené rybízy - prosím o radu, jakou odrůdu? Požadavek mám hlavně na to, aby měl dlouhé hrozny a byl sladký. Ideálně ještě aby měl málo listí, ale to už není tak podstatné. Je to do výšky 550 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.73 (?), 16.7.2015 11:48

Stromkový rybíz, josta i angrešt - se divím, že chcete pěstovat - stromky. Jediná výhoda je snad jen obírání ovoce. Nejlepší jsou keře - dlouhověké. Letos se mi při bouři zlomil stromkový angrešt. U keře nic takového nehrozí. Sám si už všechno množím jen na keře, i ze stromků, protože se mnohde jen ty dostanou koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 16.7.2015 13:06
Jonkheer van Tets je sice červený, ale raný a myslím že i vhodný pro vyšší polohy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 16.7.2015 12:54

Požadavek mám hlavně na to, aby měl dlouhé hrozny a byl sladký,  aby měl málo listí,..

Ještě aby bobule neměly zrníčka, a při lisování z nich tekl Sauvignon.
Mým favoritem je již mnoho let Losan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 16.7.2015 16:32

yeslaugh, S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 17.7.2015 6:25

Dlouhé hrozny a velmi dobrou rybízovou chuť má např. Detvan. Mám ho odzkoušený v 210 i v 520 m. Samozřejmě, žádný červený rybíz není vysloveně sladký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.234 (?), 17.7.2015 7:26

Děkuji za reakce. Já vím, že nemám zrovna malé požadavky laugh . 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika