Jaký muchovník pořídit?



host - 90.250 (?) 
10.2.2013 14:24, zobrazeno: 14904x

Dobrý den, prosím o radu. V e-shopu zahradnictví Basík mě zaujak Muchovník Prince William. Chtěla bych muchovník zařadit do výsadby volně rostoucího smíšeného živého plotu, slunce bude mít v podstatě celý den. Nechci ho jen na okrasu, ale i užitek. Je na toto zmíněná odrůda vhodná - má opravdu chutné plody, nebo koupit jinou? Popřípadě, kde jste váš muchovník pořídili? Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 252.52 (?), 10.2.2013 17:30

je to známá odrůda, měl by být dobrý, ale tento jsem nechutnal.Na otázku jaký bych nejraději odpověděl: roubovanou odrůdu.Ty málokdo dělá, snad výzk.Průhonice neb Fa ADAVO.
Kdyby se někdo ptal kde koupit rakytník, řekl bych že nejlépe u odborníků na něj=ADAVO.
Osvědčené odrůdy jsou Martin, Thiesen, Smoky a j.
ale i rusové mají hodně dobrých odrůd a dost se to tam pěstuje, mnohem déle než u nás.V rusku je však problém sehnat určitou odrůdu, kupujete tam zajíce v pytli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.250 (?), 10.2.2013 20:30

Děkuji, snad se ještě ozve někdo, kdo měl možnost srovnat i chuťově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 11.2.2013 10:40

Chuťově mi PW přijde srovnatelný s muchovníky olšolistými, ale je potřeba počítat s jeho pomalejším růstem. Může trvat třeba i 4 roky než dosáhne výšky 1m, kdežto třeba Smoky bude mít tou dobou již 2 - 3m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 11.2.2013 15:23

Mám A.lamarckii, ten má plody aromatické. Kamarádka má A.alnifolia, plody má hodně sladké, ale téměř bez aroma. A.canadensis žádná nemáme.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.78 (?), 15.2.2013 21:33

Určitě A.Lamarckii, může být i Ballerina-oba v našich klimatických podmínkách spolehlivě prospívají, plody výrazné chuti, výška přes 4 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.126 (?), 18.5.2013 10:42

Kdesi v Čechách založila parta nadšenců muchovníkový sad, s mnoha odrůdami. Teď už si nevzpomenu, na internetu by se snad dala informace o nich dohledat.

Udělali srovnání odrůd a jako nejlepší jim vyšla odrůda Martin. Dá se normálně sehnat.

Mo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.174 (?), 18.5.2013 21:41

Je to farma Bormato a je to v Radči u Úpice na Trutnovsku, mají i stránky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika