Jakou odrůdu jahod a kde objednat



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
šamotka - (15) - 163.46 (?) 
1.5.2012 9:35, zobrazeno: 77544x

Udělala jsem si záhon na jahody, ale stále nemám čas, zajet si do hobymarketu nějaké vybrat. Proto bych potřebovala poradit, kde na netu koupit sazenice stáleplodících jahod, prostě se kterou firmou máte dobré zkušenosti. A taky bych potřebovala poradit, jakou odrůdu má vzít. Potřebuju 20 sazenic, ale asi vezmu dvě odrůdy po 10 kusech. Díky moc Petra.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.182 (?), 1.5.2012 12:04

Sempra Turnov - ale běžně prodávají koncem léta... Teď už je pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 1.7.2012 13:55

Rozhodně by jsem volil nakup prostřednictvim JAHODAREN a to přednostně Sempry, je zarukou jistoty a kvality.Nejedna se ani tak pouze o Turnov ale i Mažice.Pokud si myslite, že jsou zahranični odrudy lepši než česke mužete zkusit i Italske a Holandske z jahodarny v Jičině.

Co se tyka odrudy tak je dobre pravě použit nabidky stranek jahodaren.Těch bezvadnych a top odrud je na českem trhu bezpočet.Klasickou Karmen pani ing.Hulkove počinaje a Ilonou, Darselectem a Florans konče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VeniH - (16) - 43.102 (?), 28.5.2012 11:07

Karmen... mňam! :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 28.5.2012 12:56

Také nedám na Karmen dopustit cheeky  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.144 (?), 27.6.2012 9:46

Kupovat sazenice v 'hobymarketu' prilis nedoporucuji.

20 sazenic neni mnoho, z toho moc jahod nebude.

'Stáleplodící jahody' - prakticky plodi 2x rocne dve polovicni urody. Prvni urodu v cervnu jako jednouplodici, druhou zari az rijen. Jsou tedy vhodne pro toho, kdo chce mit na podzim cerstve jahody.

Na 'netu' se da na dobirku na jare koupit tzv. frigo sadba (jednouplodici, staleplodici jiz asi pro maly zajem neni v nabidce). Frigo sadba je pres zimu zmrazena a postovni preprava ji nevadi, na jare se dobre sazi a dava hned v 1. roce vysadby docela peknou urodu (cca 10-20%).

J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.71 (?), 8.8.2012 21:41

Korona je pro mě jednoznačně nejlepší, objednat se dá buď u sempry nebo jahodarna Vranany ma moc kvlaitní sazenice a pak i Starkl ji obcas má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.172 (?), 13.9.2012 12:42

Tak jsem se rozhodl, že sazenice jahod nebudu kupovat v hobymarketu a rohodl jsem se pro Sempru Turnov. Doporučovaná velkopěstírna mě však velice zklamala. Všechny sazenice měli sice kořínky, ale listová část byla strašně dobitá, jako by je vyorávali kombajnem na brambory. Většina listů totiž byla rozbitá, proděravělá, stonky polámané a často bez listů. Pěstuji jahody už mnoho let, ale tak špatnou sadbu jsem ještě nikdy neměl. Pokud se situace v této jahodárně nezlepší, už si tam sazenice nekoupím. Sempru Turnov rozhodně nedoporučuji!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 13.9.2012 22:44

A vidíte, já od nich předloni měla sazenice, že jsem tak nádherné v životě neviděla... Ale ono u sadby záleží spíš na kořenech, než na listech - jestli tam třeba neměli kroupy...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 181.241 (?), 13.9.2012 22:59

Kdyby neměly kořeny, bylo by to horší. Menší listová plocha, menší odpar vody, lépe zakoření.Ideální sadba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika