Jake ostruziny na zahradu



Stránky: 1,  2   
paplis - (2) 
3.6.2007 9:17, zobrazeno: 30060x
Zdravim,
chtel bych se zeptat jaka odruda ostruziny je nejlepsi na zahradu (chutove).
Svah je na jihu takze to by nemel byt problem myslim. A jeste by me zajimalo jak je to pak z rozmnozovanim?
Diky za vase postrehy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.8 (?), 3.6.2007 15:59
Když chuťově, tak starý dobrý Wilsonův raný. Je i otužilý a úrodný, bohužel je trnitý a odnožuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.65 (?), 4.6.2007 8:37

Jaké ostružiny na zahradu? Žádné!  :-)))

Ale je to jenom moje zkušenost. S rozmnožováním ostružin problém opravdu není. Zasadí se totiž jeden křak a do několika let Vám rostou všude. Nebo tedy nám... Chceme je teď vymítit, ale furt jenom chodíme po zahradě a trháme rašící výhony z kořenů, málokdy se podaří vytrhnout celý. S chemií ještě čekáme, ale asi se brzo dočkáme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.107 (?), 4.6.2007 8:55

Mám zasazený Wilsonův v betonové skruži...nikam nemůže odnožovat, a při vedení na treláž se s ostnama taky moc neperu...můžu jen doporučit.

Jen to chce vážně už v začátku omezit bujný růst...ale pak se mu beztrnné a méně vzrůstné odrůdy nemůžou rovnat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milka121 - (10), 25.6.2007 14:00
Mám též beztrnný ostružiník, ale zatím to s tím růstem není nijak žhavé. Po třech letech je to stále jeden keřík s několika větvičkami. Už přemýšlím,že jsem mu nevybrala nejvhodnější stanoviště - jižní svah, suchá půda. Namulčovala jsem asi 5cm kůrou, snažím se ho občas zalít,na jaře hnojím, ale o výnosech na koláč nebo dokonce na marmeládu se mi může zdát. Nevím zda se má ostružiník též prořezávat, stejně jako maliník, může mi někdo poradit? Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.6.2007 21:26
Mylím, že s tím suchým stanovištěm máte pravdu. Jinak skutečně když zakoření a vláhu najde, je víc starostí jak jej udržet na uzdě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.50 (?), 27.6.2007 8:26
Také sem měla bídné ostružiny, také v suché pudě, dala sem k nim 1 plné kolečka kravského hnoje a asi 10cm kury a každy den je zalevám plným kyblem vody a pomohlo to mam každý vyhonek obsypaný ostružinami. Nevíte zda se na podzim stříhají staré vyhonky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 254.15 (?), 27.6.2007 8:38

Já staré odplozené výhony každý rok na podzim bez milosti vyřežu. Nechám jen ty, co vyrazily letos a druhý rok na jaře jsou obsypané květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milka121 - (10), 27.6.2007 10:11
Díky za rady, zkusím ho více zalévat. Problém byl v nedosažitelnosti tohoto místa hadicí a po kýblech se mi voda nosit nechtěla. Zakoupila jsem dalších 25 metrů hadice, teď bude mít tedy vláhy dostatek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 28.6.2007 14:01
Máme na zahradě ostružiník, ale neznám odrůdu. Roste středně, neodnožuje do okolí, letorosty má bílozelené po setření bílé vrstvy  zelené, zraje v druhé polovině června, plody jsou kulaté, fialově černé dobře se odděluje od lůžka plodu.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika