Jaké odrůdy ostružiníku a maliníku?



host - 175.110 (?) 
21.10.2014 15:31, zobrazeno: 16151x

Rád bych nějaké odrůdy beztrnné, stáleplodicí a takové, které jsou velice plodné. Děkuji za tipy. Radim

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 239.141 (?), 22.10.2014 6:38

Veľmi plodné sú napríklad ostružiny Triple Crown. Ich odnože veľmi dobre zakoreňujú a bujne rastú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.212 (?), 5.4.2015 7:37

Pěstuji x let jeden druh drobnějších dvakrát plodících malin a nespecifikovaný ostružiník který se snaží zmutovat desítky drobných odnoží, pravidelně je stříhám a hnojím ale úroda nestačí a místa je dost.

letos jsem se rozhodl nakoupit nové odrůdy které vysadím u drátěného, nezastíněného plotu,450 m/m, proto se vyhýbám odrudám do teplých oblastí(Black Butte a pod)

prosím poraďte mi jestli je některá odrůda nevhodná, nebo náchylná na choroby,  plíseň a pod. dle vašich zkušeností,

přečetl jsem si dostuné informace, přesto si nechám rád poradit zda vybírám správně :

  • Z maliníků
  • Polka
  • Lazska
  • Himbo Top
  • Black Jewel
  • ostružníky
  • Reuben
  • Čačanská beztrná
  • Triple Crown
  • Polar
  • malinoostružník
  • Buckingham TAYBERRY
  • Tayberry

Vašek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 16.4.2015 21:00

Black Jewel (Bristol) jsem sháněla dlouho, ale konečně mám. Loni plodil opravdu skvěle, hodně a dlouho. Chuť teda netypická, ale dobrá, vzhledově pěkný, takové hezké polokoule, i když ne tak velké jak třeba červené maliny v obchodě.

S Polkou nevím, chtěla jsem ji taky známá mi ji sehnala, ale dovezla i jinou odrůdu a obě bez cedulky a už nevěděla, která je která. Jedna pak zašla. Takže nevím. To, co tam roste je vzhledem i chutí hodně podobné klasickým lesním malinám. Což by asi mohlo být ono. Údajně lepší než Polka by měla být Polana.

A příjemně překvapená jsem byla ze žluté Fall Gold, ta plodila i v tom vedru, kdy ostatním na stejném stanovišti zasychaly květy i plody a pro změnu plodila i v tom následném mokru a nehnila. S Black Jewel vlastně poskytovaly plody až do mrazů.

Tayberry tu zůstala po předchozích majitelích. Pět let tu je cosi, co roste tak jaksi všelijak, dělá šlahouny, stěhuje se po metrech jinam, plody nedorůstají reklamních velikostí a chuťově nic moc. Letos jsem si vykopala, dám ji na chatu do živého volného plotu, měla by tam mít lepší podmínky, snad se potom zlepší i kvalita. Do zakládaného maliniště ji určitě nechci, je to mnoho povyku pro nic.

Mám další odrůdy malin i ostružin, ale žádné špeky, to, co jsem načetla v diskuzích a pak se mi podařilo sehnat v normálních zahradnictvích. U maliníku mám v poznámkách poznačenou ještě remontní Adu a Médeu, známou Heritage, černou Cumberland, klasiku Máju, Polanu a Podgorinu. Mám žlutou Golden Everest, oranžovou Apricot. Teď teda jsou všechny na prozatímním stanovišti, které není ideální, ale i tak jsem byla spokojená. Mám různé odrůdy a barvy, protože mám ráda pestrost a když se některé odrůdě nedaří, vyrovná to jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 17.4.2015 8:22

Pro hosta 240.105. Polka je ranější než Polana, Cumberland bude téměř shodný s Bristol. Jako "černou" malinu jsem koupil GlenCoe a byl jsem zklamán. Jak velikostí plodů, tak násadou, ve srovnání s ostatními byla podivně opylená - pár větších "kuliček" v plodenství. Nebo je silně napadána vlnovníkem, či dalšími plůdky savými škůdci,   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika