Jaké odrůdy malin a ostružin?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 105.81 (?) 
25.5.2014 17:04, zobrazeno: 51794x

Dobrý den. Ráda bych si zasadila maliny a ostružiny. CHci se zeptat, jaké odrůdy doporučujete? Ráda bych takové, které jsou vysoce plodící a zároveň se dá dobře udržovat keř... Děkuji za tipy a názory. Jarmila

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.143 (?), 25.5.2014 18:16

Z malin Candy, Malling Promise, Polka, Fertodi zamatos. Z ostružin Navaho, ne Thornfree, připadá mi mdlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.81 (?), 25.5.2014 18:25

A z těch malin, pokud byste měl zúžit okruh, respektive vyjmenovat nevýhody výhody odrůd, kterou byste vyzvihl? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.9 (?), 25.5.2014 20:30
Dobry vecer. Mam zasazenou polku. Je to staleplodici odruda.ktera plodi na jednoletych vyhonech.takze ji vzdy po opadu listi ostriham az u zeme. Pekne se rozrusta.takze jestli mate malo mista.tak ji budete muset umravnovat. Co se tyce plodu.tak jsou celkem velke a ker plodi docela hojne. S chuti moc spokojeny nejsem. Je to asi dan za to ze plodi az do prvnich mraziku. Dle me jsou celkem bez chuti. Hezky vecer a dobry vyber preje breta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.18 (?), 25.5.2014 21:38

Pěkný večer, snad nevadí když se do tématu přidám se svou otázkou - lze doporučit beztrnné odrůdy? Dosahují kvalitou plodů odrůd s trny? Obdobně bezdtrnný angrešt? Děkuji Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 25.5.2014 21:46

Nahoře je sice psané, že beztrnný Thornfree je mdlý, ale nám chutná, ještě zamražujeme na zimu do pohárů. Plody má velké a plodí bohatě. S ostatním zkušenost nemám.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.137 (?), 27.5.2014 8:54

Mám Polku, Polanu / obě koupené v Polsku /, lepší mi přijde Polana. Dále na dvouletém dřevě plodící Glen Lyon, Glen Ampel a Meeker, z těch mi nejlepší přijdou ty Glenove. letos budou tak za 2-3 týdny zralý. Za nejlepší odrůdu co mám považuju Himbo Top. Vše koupené v Kruhu - v roce 2012 měli velký výběr a super sazenice, ted už je to myslím horší s tím výběrem co jsem koukal na jejich www. V roce 2012 myslím v únorovém a březnovém Zahrádkáři byly dva velké články o pěstování malin, doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.81 (?), 27.5.2014 16:10

zahrádkář je nějaký časopis nebo tv pořad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.143 (?), 7.6.2014 22:19

Malling Promise zatím vypadá dobře (aroma, cukernatost). Uvidím, jak se osvědčí v příštích letech.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.191 (?), 15.6.2014 9:47

Viete poradiť, čo to mám? Manželka doniesla na jar nejaký odkopok maliny.

Nové výhoky majú skoro bielu farbu a v dospelosti sú vraj pekne biele.Je to pichlavé jak fras, ale vyzerá, že plody sú menšie, ale krásne farbia.

Malina
Malina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika