Jaké odrůdy malin a ostružin?



AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?)
28.7.2014 9:49

máte velmi pěkné rostliny, z jakého zdroje, prosím, máte HIMBO TOP?, chtěla bych vysadit taky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 240.105 (?), 2.7.2014 22:35

Zdravím.

Moje děti během léta mezi prvním a druhým rokem odmítaly jíst červené maliny. Žluté a černé bez problému. Takže tu mám Apricot (žlutooranžová), Fallgold (žlutá) a Black Jewel = Bristol (černá). Nejsou tak velké jak ty z obchodu, ale po dobrém dozrátí nám chutnají. Bristol má hezký tvar plodů a zajímavou příchuť a i v letošním roce plodí velice slušně. Z červených Heritage, Polku nebo Polanu, nevím, jedna nepřežila, Médeu. Ta polská má v tom suchu plody chutí naprosto stejné jak lesní maliny, bohužel i velikost plodů. Nezalévala jsem je. V notýsku mám poznačeno v seznamu odrůd, které by stály za sehnání, ještě Adu (remonta) a Máju (klasická).

Ostružiník trnitý Wilsonův, snese víc mráz než ten beztrnný. A stálezelený se zajímavým listem, ale ten jsem ještě neměla možnost ochutnat, zrovna kvete. Ale i tak si ho nechám, vypadá hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 3.7.2014 9:12

Dobrý den,

dlouho byly žluté maliny na okraji mého zájmu, ale letos v tom obrovském suchu si jediné bez zalévání zachovaly slušnou velikost a šťavnatost.Navíc na nových výhonech dokážou plodi až do zámrazu. Beru je na milost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.137 (?), 3.7.2014 19:40

Část dnešní sklizně - odrůdy Glen Lyon, Glen Ample a menší Meeker. 100 malin vážilo 410 g. Asi za 10 dní začne zrát Polana na letošních prutech, poslední nastoupí Himbo-Top, ten bohatě kvete, výška výhonů je snad 2,3 m. Pravidelně vydatně zaléváno.

Glen Lyon+Glen Ample+Meeker
Glen Lyon+Glen Ample+Meeker
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 5.7.2014 10:24

Maliny máte opravdu luxusní. Ja je letos sklízím skoro sušené, nemám možnost je zalévat a to mě připravilo téměř o celou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrana - (17) - 252.33 (?), 23.11.2014 15:34

wilsonův mi připadá nejranější, snadno odnožuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.133 (?), 22.7.2014 22:43
Rozhodně odrůda Tulameen.Byla jsem na sběr malin ve Skotsku a ty byly perlou mezi ostatními, také výbornými. Letos je mám v plánu také sadit:-) Michaela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.156 (?), 23.7.2014 17:40

tulameen mi přijde málo sladký a aromatický, jen velká pevná kuželovitá malina vhodná pro přepravu, oproti "babičkovskému" kulatějímu Malling Promisu. Je sice měkčí, ale sladší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.126 (?), 23.7.2014 18:08

Opravdu to tak je? Zatim jsem ho neochutnal, ale u Tulameenu se uvadi "Taste - excellent flavour". To se mi nejak nezda, ze by byl vhodny jen pro prepravu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 27.7.2014 12:02

Tento týden jsem ostříhal loňské pruty Glen Lyonu a Glen Amplu, plodily od 14.06. Naprostá spokojenost. Meeker mne zklamal a na jeho místě už je Himbo-Top. Nyní přebírá štafetu Polana a jako poslední nastoupí Himbo-Top. Ještě dva měsíce se bude sklízet. Nové odrůdy typu primocane plodí na celém prutu, což výrazně zvyšuje sklizeň.Tulammen neznám ale až budu příští rok jednu část obnovovat tak ho zkusím.

Nastupující Polana
Nastupující Polana
Čekající Himbo-Top
Čekající Himbo-Top
Po Mekeerovi už jsou 3 nové Himbo-Topy
Po Mekeerovi už jsou 3 nové Himbo-Topy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 28.7.2014 9:49

máte velmi pěkné rostliny, z jakého zdroje, prosím, máte HIMBO TOP?, chtěla bych vysadit taky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika