Jak ošetřit jahodník v srpnu



host - 218.19 (?) 
17.8.2012 16:00, zobrazeno: 10621x

Chtěla jsem se zeptat- včera jsem posekala jahodníky/měla jsem je prvním rokem/ zůstaly jen srdíčka - listy byly takové skvrnité. Měla bych je něčím ošetřit??? Co poradíte?Jsou pěstované na folii.

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 17.8.2012 18:23

Proti skvrnitosti listů teď preventivně postříkat Dithanem, Novozirem nebo Kuprikolem.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 22.8.2012 17:18

Pokud jste jahodiště posekala a posekane odstranila ze zahonu tak by spiše než postřik mělo postačit přihnojeni sirnymi připravky.Navrhovane preventivni postřiky spiše ponechat na jarni rašeni, i když i dnes s tim nic nezkazite ale nic neochranite.Jako jeden z možnych zasahu by mohlo pomoci i běžne kypřeni ale pouze mělke, diky povrchovemu kořenovemu systemu jahodniku. Většina houbovych a invazivnch chorob a spor se v běžnem prostředi reguluje zimnim vymrzanim, a nalet v novem vegetačnim roce se muže a mnohdy i uskutečnuje z neošetřeneho okoli větrem a prouděnim vzduchu a hmyzu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 5.149 (?), 22.8.2012 18:48

Doplňuji jen ještě dvě poznámky:

1.Uvedenými přípravky múžete stříkat jen po sklizni a ne jahody měsíční

2.Přečtěte si něco o skvrnitosti listů jahodníku v přiloženém textu (obrázku). Co budete dělat je už jen na Vás

          Mr Big

Skvrnitost listů jahodníku
Skvrnitost listů jahodníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.195 (?), 30.8.2012 12:27

1. Krome uvedenych pripravku je mozne pouzit i pripravek Champion. Postrik se provadi po sklizni.

2. Skvrnitost listu jahodniku patri mezi nejviditelnejsi, ale nejmene nebezpecne choroby jahodniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.28 (?), 8.7.2014 10:32

Dobrý den,

při ošetření jahodníku po sklizni (osekání listů po srdíčko atd.) zjišťuji již druhým rokem, že se v rostlině hemží jasně červení drobní broučci (cca 2-3 mm).

Protože se mi nepodařilo najít něco takového mezi škůdci jahodníku, prosím o sdělení, jaký hmyz to je a zda škodí a je třeba proti němu postupovat.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.21 (?), 8.7.2014 11:10

Foto by nebylo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika