Jahody na divoko



Stránky: 1,  2,  3   
host 
19.6.2003 1:22, zobrazeno: 29560x
Po všech možných i nemožných pokusech s pěstováním jahodníku jsem se zdravě naštvala a vyzkoušela recept mého dědy - mulčování čerstvou trávou z pokoseného trávníku. Jahody nijak dále neošetřuji a nechávám je růst "nadivoko". Tráva úplně zlikvidovala plevel, při svém rozkladu hřeje jahodám "nohy", přirozeně je přihnojuje a nemusím okopávat, protože obrovské množství žížal, které se živí zetlelou trávou půdu zkypřilo a provzdušnilo tak, jak by to motyka nikdy nedokázala. Také chrání půdu před vysycháním. Zrající jahody leží na čisté trávě a nejsou znečistěné. Není také třeba jahodník obnovovat. protože se rostliny přirozeně obměňují, ale jen těmi nejsilnějšími odnožemi, jejichž kořínky dokáží dosáhnout zkrz trávu až do půdy.
Výsledek tohoto způsobu pěstování je fantastický. Ze záhonu, kde jsem dřív sklízela 1 - 2 Kg jahod, často malých a nedomrlých, nabo napadených plísněmi, teď sklízím až 25 Kg obrovských, naprosto zdravých, nádherných jahod. Ani odborník mi nevěřil, pokud si to neodzkoušel sám. Podotýkám, že se výsledek ale dostaví nejdříve v druhém roce a pak se jen zlepšuje.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
eD - (22), 19.6.2003 6:28
To mě zaujalo... Jen malý dotaz: jak často přidáváte tu nasekanou trávu a do jaké výše? Vypadá to opravdu nadějně, chtěla bych to zkusit. Díky za inspiraci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 20.6.2003 2:32
Doplněk mé původní zprávy: Trávu sekám motorovou sekačkou se sběrným košem, takže nadrobno. Podestýlám hlavně brzy z jara, hned jak jde něco z trávníku nasekat. Pod jahodník sypu asi na 3 - 5 cm výšky a jak tráva sesychá a ubývá doplňuji asi jednou za týden tak 2 cm. Smozřejmě to dělám od oka. Ale asi tak.
Jinak stejný postup používám i pod zeleninu a kytky. Hlavně Gladioly mi všichni v okolí závidí. Jsou obrovské, zdravé. Zelenině se také moc daří. A hlavně nemám plevel a nemusím okopávat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.254 (?), 17.6.2015 15:02
Posekaná tráva se mi velmi zamlouvá, jen nemáte problémy se sslimáky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 17.6.2015 15:13

Přečtěte si datum příspěvku, na který reagujete a mělo by Vám cvaknout-2003-to se nám ještě o slimácích jen zdálo v nočních můráchcrying.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 7.3.2005 11:19
Musím nezávisle potvrdit, že mulčování jahodníků čerstvě posekanou trávou ze sekačky FUNGUJE. Nemám problém kam s posekanou trávou a ještě mám krásné a zdravé jahody. Přišla jsem na to sama, když nastal náš první problém kam s posekanou trávou. Zahradničím teprve třetím rokem. Trávu dávám pod maliny, ostružiny a dokonce i pod růže, a postupně ji doplńuji. Zatim jsem s mými výsledky pokus-omyl spokojená.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LoGa - (26) - 86.166 (?), 8.5.2015 14:37

Ale nelezou do té posekané trávy slimáci???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.172 (?), 10.5.2015 9:19

Mě by zajímalo, kolik let takovýto jahodový záhonek máte?  Kdyby se to dalo opravdu použít dlouhodobě - třeba 10 let tak by se mi to moc líbilo. Je totiž pro mě problém a otrava zakládat vždy po 3 letech, jak se to doporučuje, nové jahodiště na jiném místě. A co ty slimáci? A jahodám nevadí, když je porost zahoustlý, respektive je zahoustlý, při tomto způsobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LoGa - (26) - 86.166 (?), 18.5.2015 22:43

Nedalo mi to a vyzkoušela jsem, u krajního řádku jahod, kde nemám černou textilii a zatím to vypadá dobře - co se slimáků týče, asi to bude v pohodě. 

Asi postupně textilii stáhnu a vyzkouším na celém jahodovém záhonku :-)

Myslím, že více jak 3 roky to bude fungovat určitě :-)

Ta zahoustlost porostu by mne také zajímala. Mám takhle hustě zarostlý záhon s jahodama zřejmě lesníma a těm to teda nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 18.5.2015 22:50

...na slimoše bacha, zatím mají jiné mlsy, ale jak se jahoda začne barvitcrying...S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika