Jahody krásně kvetou, rostou ale neplodí?



host - 96.35 (?)
24.7.2016 8:41

Karmen, kontejnerovaná. Po výsadbě jsem nehnojila, až cvrk na jaře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 128.94 (?), 22.7.2016 6:21
Pan SPCH pestovani jahod vůbec nerozumi, je expertem na kupovane jahodove kompoty v plechovkách. Mnozstvi dusiku v pude se spatne odhaduje. Zkuste si vyhledat Plodinove doporuceni pro pestovani jahod od firmy Yara. V podstate by se melo stridat hnojeni ledekem vapenatym a hnojivem Kristalon Jahoda (Cerveny). Tj. tato hnojiva nemichat, ale po tydnu stridat - rozpustit a zalit (20-25 gramu na 10 m2).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.7.2016 7:38

Možná nerozumí, ale jeho názor na zdravou stravu mám za správný. Přihnojování každý týden možná povede k většímu výnosu, ale já radši budu jíst jiné jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.7.2016 9:31

Možná je problém v odrůdě. nebo v původu sadby. Jestli je od certifikovaného výrobce nebo od souseda. Existují i vyloženě samičí odrůdy, pokud jsou vysazeny bez oboupohlavných, máte smůlu. Plodů bude málo, budou znetvořené. Pokud přisadíte nějakou další odrůdu z běžného sortimentu, může se to zlepšit. Nebo nejsou v místě opylovači.   Zkusil bych po ořezání listů (spěchá to!) a odstranění odnoží přihnojit nějakým slušným hnojivem se stopovými prvky a nižším obsahem dusíku (třeba Wuxal Super). mohl by to být i nedostatek bóru a fosforu. Na tvorbu nových listů rostlina odebere z půdy dost dusíku na to aby se jeho eventuelní přebytek srovnal. Je tu ještě někdo, kdo se hlásí ze 157.239 mimo pana Skalíka, nebo se ten milovník krásných žen jen občas nepodepíše?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.94 (?), 22.7.2016 11:17

Prihnojovani 1x tydne nizkymi davkami hnojiva urcite nevede k nezdravemu ovoci ci zelenine, ale naopak. Mnozi pestitele odhadem hrstmi rozhazeji pevneho hnojiva mnohem vice, prehnojeni naopak vede ke snizeni vynosu. Potreba hnojivo vazit ci pouzivat odmerky, znat plochu v m2 a umet si spocitat obsah NPK v cistych zivinach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 22.7.2016 15:35

Loni v září vysazena certifikovaná sadba a třetina rostlin nejenže neplodí, ale ani nekvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.184 (?), 22.7.2016 17:23
Kontejnerovana nebo prostokorenna? Jaka odruda? Hnojil jste po vysadbe?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 24.7.2016 8:41

Karmen, kontejnerovaná. Po výsadbě jsem nehnojila, až cvrk na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.127 (?), 24.7.2016 17:01
Kontejnerovane se v dnesni době pestuji z frigo sadby a pokud je to v podzimnim terminu, tak v následujícím roce méně kvetou. Na podzim je lepe sazet zelenou (prostokorennou) sadbu, na jare kontejnerovanou nebo frigo. Po vysadbe by se mělo prihnojit, aby se rostliny lepe zakorenily a podpořilo se vytvareni kvetnich pupenu. A během roku se ma prinojovat a postrikovat listovym hnojivem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 24.7.2016 19:35

Od známé jsem dostal frigo sadbu jahod z Francie. Neplodily. Tak jsem je vyhodil. Známá se ještě s nimi několik roků trápila a jelikož také dostatečně neplodily tak je vyhodila také. Pokud se výpěstky jakkoli liší od standardu tak je bez milosti zlikviduji. Jde hlavně o jahodníky, brambory či česnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 24.7.2016 20:35

Kontejnerovanou sadbou jsem myslela zelené rostliny. Často si vzpomenu, jak jsme před třiceti, čtyřiceti lety vzali pár odnoží se svých jahod nebo vyměnili se zahrádkáří ze sousední vesnice a třeba i až po pěti letech jsme založili nový záhon. Sice úroda nebyla tak velká, jako je teď, ale byla spolehlivá i bez hnojení. Je pravda, že při deštivém počasí něco shnilo, ale s pěstováním jsme nemuseli dělat takové štráchy jako teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika