Jahody - čo sa im stalo?



Stránky: 1,  2   
host - 12.79 (?) 
12.7.2015 8:41, zobrazeno: 8833x

Dobrý deň,

mám v skleníku v kvetináčoch jahody Mara de Bois, je to jarná frigo sadba, prvá úroda v júni bola fajn, teraz na druhej úrode mi cca polovica plodov končí tak ako vidíte na fotke. Neviem či je to výživou, nejakým škodcom alebo choroba?

Našiel som pár malých bielych asi vošiek, ale inak rastliny vyzerajú zdravo.

poškodené plody jahôd
poškodené plody jahôd
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.96 (?), 12.7.2015 11:40

A proč je máte v květináčích ve skleníku? Jahodník není skleníková rostlina. Tipla bych, že to je tím - málo vláhy, málo vzduchu, pro jahodník nepřirozené prostředí...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.79 (?), 12.7.2015 15:40

v skleníku ich mám, lebo bývam v podhorskej oblasti, takto som mal skleníkové jahody v júni, teraz mám druhú úrodu, zatial čo vonku je to o jednu úrodu posunuté. V skleníku napríklad mesačné jahody rodia až do mrazov. Proste je predlžená úroda, tak ako pri všetkom v skleníku. A v kvetináčoch sú kôli využitiu priestoru, prvé patro je normálne v zemi a nad tým mám ešte police kde sú tieto Mara de Boisky.

Rastliny inak prosperujú dobre, Mara de Bois je predávaná ako črepníková odroda na balkony. Rastliny majú nový substrát a rastú pekne, prvá úroda bola velmi dobrá, až teraz začalo toto. Vody majú dosť, som doma a ked treba tak ich polievam 2x za deň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.79 (?), 12.7.2015 16:33

tak sa mi podarilo na jednom kvetináči odfotiť tie malé potvory, čo sú zač, majú to oni na svedomí? sú fakt drobné, do milimetra.

chrobáky na jahodách
chrobáky na jahodách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 136.171 (?), 12.7.2015 16:42

Tie "chrobáky" vyzerajů na roztočcov (svilušky).

(Napísal som to dobre?)

Vysávají rostliny, jsou odolné a bez postřiků se jich těžko zbavíte.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.79 (?), 12.7.2015 17:12

vdaka, vyzerá to podla fotiek čo som našiel naozaj na svilušky.

Neviete či spôsobujú aj toto poškodenie plodov? Priamo na plodoch jahôd som ich nenašiel, neviem či je to len sekundárny prejav ked parazitujú na listoch a rastlina nestíha vyživovať plody, alebo zvyknú vysávať aj plody.

Mám doma Rock Effect postrek, tak idem skúsiť či im to niečo spraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.51 (?), 12.7.2015 11:48
Ty nezrale vypadaji jako poskozene trasnenkami. Zrale rozpraskane - pokud mají 'houbovou' prichut, mohlo by se jednat o padli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 12.7.2015 16:24

Jahody vypadají jako moje, co prostě zaschly. Šílená vedra versus málo vody... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.79 (?), 12.7.2015 16:38

teplá boli poriadne, to je fakt, ale odniesli si to jahody čo mám na balkone na južnej strane, tam proste ovisli/ovedli listy, plody ostali v poriadku.

tieto v skleníku som polieval 2x denne ked boli horúčavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.79 (?), 12.7.2015 16:36

houbovou príchuť nemajú, len je ten povrch jahody dopraskaný a zhrubnutý.

hore som pripojil fotku tých chrobákov čo som našiel, ak mi viete poradiť čo je to zač a či to majú na svedomí oni, bol by som vdačný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika