Jahody



host - 228.179 (?)
24.7.2016 7:29
Dobrý den paní Lído, já vím, měla jsem to udělat, neudělala..Rostla tam tráva, v červnu zryto, doplněná zem ze zahrady+kompost od nás z kompostu.. Když použiji postřik, následný odpad do kompostu nedávám, pálím.. Sadba přišla v půli září, v ten den vysázena..zalévala jsem.. Na jaře zbytek pěkně vyrašil, některé sazenice pravda byli menší ale počtem asi 4ks..nemyslím si ale, že by to mělo nejspíš spojitost s tím, co s nima teď je..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
vagabund - (48) - 220.250 (?), 13.6.2015 12:03

Je možné, že máte pravdu, ale nevím z čeho tak soudíte. Fotografie jsou pořízené zřejmě za slunečného počasí a z těch o tom jaká je tam půda nevyčtete vůbec nic. Taková fotografie velmi klame. Kolikrát byly na tomto pozemku jahody už vůbec ne. O tom že jednoletý cyklus pěstování je nejlepší s Vámi souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.163 (?), 13.6.2015 16:47

Nevyrovnanost porostu je obvykle priznakem korenovych chorob. Nejcastejsimi korenovymi chorobami jsou Phytophthora a Verticillium.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 14.6.2015 19:25

Mám pocit, že s pěstováním jahod jsou čím dál větší potíže. Jahody pěstuji sama 26 let a předtím jsem je pěstovala u rodičů. Pamatuji si, že u rodičů vydržely na jednom místě několik let, neexistovalo phytoftorové vadnutí, nevěděli jsme, co je to roztočík, snad jen plíseň při deštivých letech. Ještě sama, když jsem začínala, tak nebylo tolik problémů. A to se točila po léta vlastní sadby, nebo od sousedů. Nyní pěstuji na tříletý cyklus, sadbu objednávám v jahodárně, snažím se o odrůdy nenáchylné k nemocem. Prvním rokem nebývají větší problémy. V dalších letech se objevují výpadky dané vadnutím, ty bych ještě v určité míře snesla. Za horší považuji takovou formu vadnutí, kdy rostliny jakoby trpěly suchem, za horka vadnou přisychají plody, není viditelné poškozemní roztočíkem, postižení bývá spíše plošné, či dle odrůd. Přijde mi, jako by rostlině něco bránilo přijímat vodu. Nevím, o jakou chorobu jde. Podobné potíže se objevují i v sousedství. Pozemek mám velký, místo pro jahody střídám. Máte někdo podobné zkušenosti? Přikládám foto dnešní skližně, letos se to neprojevilo, jahody mám prvním rokem. J.  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 14.6.2015 19:49
Mám stejné problémy - jahody krásně kvetou, pár prvních plodů je pěkných, pak jsou takové jakoby zaschlé a zbytek nedoroste...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.35 (?), 14.6.2015 19:56

Kolem patnácti let jsem pěstovala jahody „na divoko“, pruh pozemku asi 80 cm x 8m. V červenci jsem je vždy posekala kosou a prorejdila hráběmi. Tím se kromě posekaných listů odstranily i slabé nebo málo prokořeněné rostlinky, sem tam jsem je trochu přihnojila. Pokud hodně lilo, tak plesnivěly, jinak vcelku pohoda. Před šesti lety jsem je bohužel zlikvidovala, sázím uznanou sadbu a jsou problémy, které uvádíte. Včetně vadnutí, jakoby trpěly suchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.227 (?), 14.6.2015 20:03

neexistovalo phytoftorové vadnutí... to neexistuje ani dnes. Existuje fytoftorova hniloba (Phytophthora cactorum) a Verticiliové vadnutí (Verticillium dahliae), jedna se o 2 ruzne choroby. Mozna mate problemy s Verticiliem, zejmena, pokud na stejnem miste pestujete brambory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 23.7.2016 23:11
Dobrý den, prosím o radu.. Loni jsem zakoupila sadbu jahod ve Vraňanech.. Podle info na jejich stránkách zasadila jahody, žádná sláva to tedy nebyla, z 60rostlin to přežilo 33ks.. Sadba byla o ničem, většina bez listí, jen kořenové krčky, neřešila jsem a teď jsem asi v pěkným průšvihu..skoro letos neplodily, celkem nasbíráno 2litry jahod :(dnes jsem zjistila, že asi 8ks leží jak bez vody... odrůda Karmen... Stačilo chytit za list a sazenice byla venku, bez kořenů.. Zůstal jen jeden světlý kořínek a kořenový krček... Kořeny jsem v zemi nenašla, hledala jsem i chodbu - hraboši, hryzce, nic jsem nenašla..prosím čím by to mohlo být? Záhon byl loni nový, předtím tam rostla tráva..jahody jsem 10let pěstovala na jiné zahradě a bez problému..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.23 (?), 23.7.2016 23:36

Pokud byla sadba špatná, měla jste reklamovat. Jinak si nedovedu představit, že by při správně provedené výsadbě polovina rostlin zahynula. A ze zbylých 30 rostlin 2 litry jahod je žalostně málo, přijde mi spíš, že problém bude někde jinde. Kdy jste sázela a jak jste půdu připravila?  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.127 (?), 24.7.2016 7:18

Frigo sadba je bez listi, jen korenove krcky, takze se v tomto ohledu reklamovat neda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 24.7.2016 7:29
Dobrý den paní Lído, já vím, měla jsem to udělat, neudělala..Rostla tam tráva, v červnu zryto, doplněná zem ze zahrady+kompost od nás z kompostu.. Když použiji postřik, následný odpad do kompostu nedávám, pálím.. Sadba přišla v půli září, v ten den vysázena..zalévala jsem.. Na jaře zbytek pěkně vyrašil, některé sazenice pravda byli menší ale počtem asi 4ks..nemyslím si ale, že by to mělo nejspíš spojitost s tím, co s nima teď je..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika