Jahodník



petrstarsi - (3) - 96.70 (?) 
1.5.2014 8:47, zobrazeno: 7006x

Nevíte někdo co je s mým jahodníkem, některé sazenice vypadají takto-viz.obrázek



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 1.5.2014 9:36

Nestříkal jste v okolí nějakým herbicidem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrstarsi - (3) - 96.70 (?), 1.5.2014 9:39

Nejsem si vědom, poze jsem zjara přihnojil granulovaným hnojivem na jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 1.5.2014 14:33

Vy si nejste vědom zda jste stříkal v okolí nějakým herbicidem? Tak to se pak těžko radí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.206 (?), 1.5.2014 15:52

Pan petrstarsi si není vědom, že by v okolí stříkal nějakým herbicidem, což já osobně chápu jako "ne, nestříkal jsem v okolí žádným herbicidem".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 1.5.2014 19:14

Tohle dělá glyfosát (Roundup). Na podzim jsem likvidoval trávník a fouklo to na jahody. Projevilo se to až letos na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 2.5.2014 8:14

Mám stejnou zkušenost jako KUKY. Zatím to vypadá, že to ty moje rozdýchají. Tyhle jahody dostaly víc, Dávám glyfosát až hodně na podzim, i když už teploty poklesnou pod doporučenou hranici. Trvá to někdy i tři týdny, než se ukáže působení, ale v letošní zimě se mi to vyplatilo. Tam, kde jsem neošetřil byl do jara kožich ptačince, tam, kde jsem ho v listopadu jen trochu postřikem líznul bylo čisto. Ale v každém případě raději pleju (ne že bych pletí miloval), než používám totální herbicidy. "Chemicky" se peru jen s chrasticí a kostřavami v trvalkovém záhoně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
petrstarsi - (3) - 96.70 (?), 2.5.2014 8:56

Díky všem za radu, je mi to už jasné, soused stříkal před 4 týdny pod plotem randapem a přesto, že je to 2,5metru od nejbližšího záhonu, tak to asi někde průvan foukl i ke mě, ale tráva v edle záhonu roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 2.5.2014 10:56

Snad nejcitlivější jsou růže, pak podle mě maliny, následují jahody. Podle mých známých, kteří měli velkou jahodárnu a likvidovali bodově pcháče dokáže glyfosát přejít do jahod i v místě kontaktu kořenů. Monsanto to neuznalo. Ale opravdu pečlivá aplikace, za správných teplot ničila v místě hnízd pcháče i jahodník. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika