Hniloba angreštu



Stránky: 1,  2   
host - 96.36 (?) 
10.6.2014 15:29, zobrazeno: 13195x
Prosím o radu. Každý den utrhnu z nezralého angreštu hrst hnijících plodů. Nemohu přijít na to, co by to mohlo být. Za radu moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.95 (?), 10.6.2014 16:36

Jsou spálené (upečené) sluníčkem...     Lída          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.148 (?), 10.6.2014 21:03

Mám uplně stejný problém s angreštem napadené plody částečně začínají opadávat a každý den je to horší, obávám se, že veškerá úroda je ztracena.Myslím si.že ale příčina není upečení od sluníčka mám keře kde jsou třeba 2 vedle sebe bez problémů a hned další keř je napadený opravdu nevím co je to za chorobu a jestli se dá ještě v tuto chvíli něco udělat pro záchranu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.236 (?), 10.6.2014 22:17

Neni to choroba, je to tak, jak pise pani Lida, jedine zkusit zastinit, popr. vydrzet do ctvrtka. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.95 (?), 10.6.2014 23:19

Jestli to máte různé odrůdy, mohou mít každý jinou slupku. U mne zůstaly na Zlatém fíku jen plody uvnitř keře (část spálil mrazík, část slunce), ale Karát zatím drží bez následků.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 11.6.2014 5:45

Mě to dělá jen odrůda Invicta, ostatní jsou dobré. Určitě je to od slunce a vysoké teploty, protože před těmi vedry to tam nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.38 (?), 11.6.2014 8:27

Já to mám na angreštu i na nejranějším černém rybízu - opravdu je to od sluníčka? - je pravda, že před týdnem byly bobule v pořádku, stromky byly obsypané. Loni se mi to na stejném rybízu stalo také, i když ne v takové míře - nyní úrodu z obou keřů mohu odepsat. Opravdu se s tím nedá nic dělat? Znamená to tedy, že tyhle keříky raději přesadit do stínu? Srdce mi včera usedalo nad tím pohledem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.231 (?), 11.6.2014 9:24

Mam takto spalene i nejake jahody. Taky mi srdce usedalo, uz loni. Na cerven jsou to velmi atypicke vysoke teploty.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ahimsa - (27) - 229.194 (?), 13.6.2014 18:04

Také mám letos problém s angreštem. Tento rok se to objevilo poprvé, více než polovina plodů už opadala, ostatní jsou ve špatném stavu a nejspíš z něj letos nebude doslova nic.

Nevím, jestli je to v mém případě úpal, proptože stromek není celodenně na slunci. Pro jistotu přidávám foto a prosím o radu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.95 (?), 13.6.2014 22:53

jo, jo - sluníčko je prevít - pálilo, na co přišlo... U mne část opadala po mrazíku, část po slunci a zbyla tak třetina...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika