frigo sadba jahodníku



host - 88.61 (?) 
6.3.2007 14:14, zobrazeno: 17990x

Máte někdo zkušenosti s frigo sadbou jahodníků? Měla by již nějakou úrodu jarní vysadba?

děkuji za rady  Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 162.128 (?), 6.3.2007 17:37

mela je moje tchyne, a byla velice spokojena. vypadaji jako znicene, oschle rosltinky ale rychle vyrostly. Tyhle sazenice jsou asi  vhodne pro zasilkovou sluzbu.

z jarniho vysevu jsem mela na konci leta urodu z normalnich sazenic, jen v prvnim roce bylo jahod malo a byly drobnejsi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 12.3.2007 11:26
Tyto sazenice ziskavaji na podzim, kdyz uz jsou vyvinute zbavi je listu azchladi vysazuji se az na jare hned prvni rok maji urodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 3.4.2015 18:29

Ve středu mi dorazila zásilka frigo sadby jahod. Myslela jsem, že se počasi umoudří a zasadím je na zahradu, ale stále přisněžuje, zem je hrozně mokrá. Co s nimi? Mám v úmyslu rostliny zasadit dnes do plastových kelímků od petrklíčů do kupovaného zahradního substrátu a na záhon je vysadit až bude lépe. Co myslíte, máte někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.206 (?), 3.4.2015 20:28

Jestliže rostliny roztály na dobu delší 24 hodin, nelze je již znovu zmrazit ale pouze zchladit (na teploty těsně nad 0°C) a doba skladování je omezena na 1-2 týdny, max. 3 týdny.

Frigosadbu je dobre objednavat a sazet cca k 20. dubnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 3.4.2015 22:46

Myslím si, že půda je dostatečně rozmrzlá, aby jste mohla sázet přímo na stanoviště. Pokud máte obavy z důvodu nočního chladu/přímrazku, výsadbu chraňte lehkou netkanou textilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.206 (?), 4.4.2015 5:06

Bila netkana textilie se na frigosadbu nedava, to je ulet resp. neznalost problematiky. U nas lezi snih, puda je promacena, ve stredu a ve ctvtrek napadlo min. 20-25 cm snehu, dnes mozna bude zase snezit.

Prebyvajici sazenice frigosadby sazim pravidelne do kelimku (kontejneru) a pak je pripadne pouziji sam nebo rozdam. Takze je to mozne reseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 4.4.2015 13:22

Nemám strach z chladu/mrazu. Mám obavy o strukturu půdy. To není hlína ale bahno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 4.4.2015 14:27

Tak to potom ano, 0,5-3 l kontejner a předpěstovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika