Dva druhy jahod



Stránky: 1,  2   
host - 65.0 (?) 
29.2.2012 18:48, zobrazeno: 23129x

Objednal jsem si bílé jahody (pinberry) od starkla a nevím jestli je můžu dát vedle červených stáleplodících jahod. Mám strach aby se nějak nesprásky a abych neměl z bílích jahod také červené. Máte s tim někdo zkušenost? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 202.78 (?), 29.2.2012 20:14

Zkušenosti s nimi nemám, proto jsem si je taky objednal, ale tohohle bych se určitě nebál... no, nebál, vynechám teď možnost záměny na straně Starkla :) Ve skutečnosti se jedná o poměrně starou odrůdu, která opravdu plodí "bílé jahody". Změna hrozí až u kříženců, nikoliv pouhým kontaktem s červenými jahodami. Taky je plánuju vysadit k ostatním, jen ať rostou hezky pohromadě. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.0 (?), 29.2.2012 20:32

Díky. To jsem rád, jinak bych jim musel najít jiné místo, takhle je chci dát na kraj k červeným. Já měl strach jestli se to nemůže sprášit nějak při opylování. Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.38 (?), 1.3.2012 8:46

Na internetu jsem četla, když jsem pátrala, že tyto jahody jsou " až 2 cm velké" -což mi přijde jako mrňouskové na to, že jedna rostlina stojí myslím kolem 150 Kč /+-/.  Na obrázcích samozřejmě vypadají úchvatně a ta velikost z toho nejde poznat - tak to mě od objednávky odradilo. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.226 (?), 1.3.2012 13:15

Informace jsem specielně pro tento druh nehledal, ale podle fotografií a popisu to je nápadně podobné jedné jahodě z Vaňkovo lidové pomologie (Ananasová bílá). Ten však píše velikost plodu až 35 mm a šířku do 45 mm. Samozřejmě jsem zvědav na skutečnost. 150 Kč je sice dost, ovšem nedalo mi to. V jiném zahradnictví jsem našel také "bílou" jahodu, ale té chyběla právě ta červená semínka, která mě u této zaujala. Za pár měsíců snad budeme moci poreferovat. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.3.2012 13:28

Jestli se mi něco na jahodách líbí, je to krásně červené zbarvení plodů. Budo-li semínka opravdu tak červená jako na obrázku, to jsem zvědav. Tedy až tolik zvědav nejsem, za ty peníze jsem je nekoupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 194.226 (?), 1.3.2012 17:27

Musím přiznat, že doma to taky úspěch - nadšení nesklidilo, podobně jsem dříve dopadl i se žlutými malinami, ale tohle mi opravdu nedalo. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.219 (?), 3.3.2012 20:23

Někde jsem četl že jsou až 4 cm velké. No uvidím za rok :-)

Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.38 (?), 5.3.2012 9:42

Držím palce a dejte potom prosím vědět- třeba budu hořce litovat, že jsem do toho nešla. Zdravím J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.0 (?), 12.3.2012 19:24

Třeba budu hořce litovat že jsem to koupil já :-D Ale snad to poroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika