Divoke boruvky - pestovani



petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 216.105 (?) 
2.1.2016 21:23, zobrazeno: 6047x
Dobry den, mate nekdo zkusenosti s pestovanim lesnich boruvek na zahradce? Na tohle tema jsem toho moc nikde nenasel. Prepokladam, ze raselina bude nutnost jako u kanadskych boruvek. Kolik ale snesou slunce? Nejde mi primarne o vynos, jako spis o chut. Kdyb to slo krizit s kanadkami, zkusil bych i neco vyselektovat casem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 3.1.2016 11:37

Hodně štěstí, pokud nemáte zahradu na horách mezi smrky, kde je dostatek vláhy a zároveň slunce, v nadmořské výšce okolo 600mnm, tak bych se do toho nepouštěl... Rašelina (bez ohledu na množství) Vás v tomto nezachrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 3.1.2016 18:56

Váš výčet nutných podmínek je skutečně pozoruhodný.V mém okolí 270 m.n.m.,všude totální písek čili relativní sucho, mezi borovicemi borůvek mraky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 3.1.2016 20:35
Nechci to bagatelizovat, ale lesní borůvka poroste pouze tam, kde se ji bude líbit. Jestli Vám rostou lesní borůvky v 270mnm mezi borovicemi v písku, tak se jim tam asi líbí..., ale nebude to pravděpodobně "přenositelné" na jiné podmínky. Třeba máte speciální klon, který by původnímu tazateli unsnadnil potřebu selekce. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.28 (?), 3.1.2016 20:38

Dobrý večer. Pokud ve vašem okolí rostou divoké borůvky, potom jim vytvořte podobné podmínky a bude hotovo. Jenom bych podotkl, že borůvky se chovají jako dřevina a nezačnou vám plodit příští rok. Oni potřebuji vyzrálé dřevo na kterém se urodí vlastní plody. Jinak jsou absoutně skromné rostliny. Mám je záměrně ve skalce kde není zemina jenom štěrk frakce 16/32 a vše je pokryto mechem  - bloudivý stín. Borůvky rostou a plodí. Co lze z toho odvodit? Čím vice péče tím horší výsledky. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.108 (?), 18.2.2016 18:51

Koupili jsme dům v Beskydech v 560 m a máme na zahradě starou kamennou hráz zarostlou nálety a jsou v ní i divoké borůvky. Ty byly zarostlé ostružiním, na nich popadané větve a všechen možný biologický materiál. Borůvky jsem proto od všeho očistil a na začátku března se chystám na pokus, kdy pro všecny borůvky budu udržovat čistý životní prostor, tedy ať je nic nezarůstá a na malou testovanou část se chystám přidat trochu hnojiva na kanadské borůvky, abych trochu okyselil půdu. Pak chci i testovat naředěný roztok zálivkového hnojiva na kanadské borůvky, jak to budou naše borůvky snášet a jestli bude nějaký viditelný rozdíl ve vývoji keříků. Pěstování borůvek Zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika