Co pěstovat?



host - 52.90 (?) 
29.7.2016 19:00, zobrazeno: 4326x

Prosím o radu, co zasadit na zahradě, aby to mělo plody, které se dají zužitkovat. Máme velkou zahradu a pěstujeme toto: kanadské a kamčatské borůvky, muchovník, různé druhy malin, jostu, ostružiník i malinoostružiník. Místo výsadby je u plotu, kde moc nesvítí a je zde poměrně vlhko. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 114.253 (?), 29.7.2016 19:42

Angrešt, rybíz-červený, černý,černá jeřabina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.90 (?), 30.7.2016 12:48

Díky za tip s jeřabinou - černý rybíz a angrešt nám plně nahrazuje josta (kříženec obojího), červený rybíz u nás není dětmi ani námi oblíben. Spíš jsem přemýšlela ještě nad dřínem nebo kustovnicí čínskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2016 16:16

Asi bych uvažoval o sloupových jabloních. Nebo aspoň o podnožích k jejich naštěpování. Mohou mít krásné a velké plody-opravdové ovoce. Jinak žádná josta se chuťově nemůže ani zdaleka rovnat současným angreštům. Pokud jste zaměřeni na bobule, ještě bych je zvážil. Do polostínu jsou jak stvořené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.90 (?), 30.7.2016 19:47

Velmi děkuji za tip, napíšete mi prosím s jakými odrůdami angreštu máte nejlepší zkušenosti co se týče pěstování i chuťových vlastností?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2016 20:54

Já mám nejraději Pax. Je to rezistent na padlí, má veliké chutné červené plody a je beztrnný. Vedle dávám Invictu (myslím, že je to Invicta). Je trnitá, odolná a má menší žlutozelené plody. Chutná mi taky a věřím, že mi zvyšuje svým pylem úrodu Paxu. Trochu také odrazuje ptáky a koťata od všech angreštů. Oni si nepamatují, který angrešt je to vlastně popíchal. Na Vysočině pěstuji angrešty i na slunci, ale na teplejší zahradě jen v polostínu, aby se mi neuvařily přezrálé plody. V současnosti množím hlavně svou vlastní mutaci (křížence?) nalezenou na zahradě. Roubuju to na jostu nebo meruzalku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Karolína16 - (5) - 179.82 (?), 18.8.2016 9:40

Já doporučuji bílou malinu - odrudu uz z hlavy uz nevim, ale ma velke a sladke plody a dokonce plodi dvakrat. :) No a pak taky bilý ribíz - je to pecka a neni to tak bezne k videni. No a pak jeste treba kiwi? Mame u pergoly a je vynikajicí! ;)heart

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika