Co je to za vadu?



magda51 - (8) - 37.228 (?) 
18.7.2015 13:23, zobrazeno: 4493x

Na jaře černý rybíz krásně kvetl, těšila jsem se na úrodu. Na celém velkém keři však dozrálo jen pár kuliček. Sousední bílý rybíz plodí normálně.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.96 (?), 18.7.2015 14:41

Neopylené květy, včeličky nestíhaly. Navíc pro lepší opylení je lépe mít více odrůd černého rybízu.      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
magda51 - (8) - 37.228 (?), 18.7.2015 14:58

Děkuji za odpověď. Mě jen zmátlo, že ostatní keře bílého, růžového a červeného rybízu plodí normálně. Ten černý kvetl asi buď jako první nebo poslední - příští jaro prozkoumám. Odrůdy neznám - vypěstovala jsem si z darovaných řízků.  Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 18.7.2015 17:17

Dobrý den.
Vidím nevykvetlá poupata a stříbřitý povlak na suchých zbytcích květů. Já bych si nebyl tak jistý s těmi včelami a cizosprašností, protože mně napadá častější a horší důvod. A to angreštové hnědé padlí. Není náhodou padlí na koncích výhonů?
Pokud je příčinou padlí, pak buď postřiky proti padlí nebo výměna odrůdy za odrůdu rezistentní a způsob pěstování na potlačování padlí. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 20.7.2015 11:30

Ona by to mohla být i botrytida. letos se objevovala velmi často. Mohou odejít pupeny, kvetoucí "hrozínky" i celé výhony v pozdější době. S padlím v době květu rybízů jsem se ještě nesetkal. Podle oblasti bylo letos na různých místech různě aktivní a agresivní, podle toho jak se kde probouzelo jaro a jak pršelo. Magdo doufám, že si nemyslíte, že černý rybíz opylí bílý nebo červený? Pokud nevíte jaká je to odrůda, berte to takhle: dostala jsem starý osvědčený rybíz, pořídím mu tedy do páru nějaký nový moderní, určitě to nebude on. Nebo obráceně. K novince od souseda vysaďte nějaký starý osvědčený z jiného zdroje. Myslím, že jako partner pro zvýšení výkonu funguje i Josta.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.201 (?), 21.7.2015 8:52

Děkuji za odpověď a radu. S tím červeným, bílým a růžovým rybízem jsem to myslela jinak a nevysvětlila - loni mi totiž komplet pomrzly květy všech rybízů kromě poloviny největšího keře, která byla asi trochu chráněna. Jostu jsem vysadila loni, tak uvidím. Nárůsty má zatím krásné. Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika