Čím podsadit maliny?



host - 216.221 (?) 
26.2.2016 23:39, zobrazeno: 4708x
Dobrý den, před dvěma lety jsme koupili domek s zanedbanou zahradou, zcela zarostlou břečťanem. První rok jsem mechanicky likvidovala tu všeobjímající zelenou hrůzu, jen mezi malinami zůstal zelený břečťanový koberec. Zčásti už mi došly síly, zčásti nápady. Mezi malinami vždy něco poroste, proč ne břečťan.. Ale mám pocit že to není ono.. Že ten břečťan maliny spíš dusí.. Nevím co s tím. Zlikvidovat ho? Jde to bez poškození malin? Nerada bych o ně přišla, plodí nonstop do zámrazu, sladké, aromatické plody. Na chatě se mi, patrně z blízkého lesa rozšířily lesní jahody, bez jakékoliv péče obsadily uvolněné záhony a plodí jak o život. Napadlo mě přinést pár těchto vitálních rostlinek k malinám místo břečťanu (likvidace bude neodvratná) Je to dobrý nápad, co myslíte? Půdu chci rozhodně něčím pokrýt, na jižní moravě jsou poslední dobou příliž velká sucha. Děkuji všem zahradníkům za radu. Hana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 27.2.2016 5:27
Půdu pokrývejte raději sekanou trávou, listím-opakovaně a nepříliš vysokou vrstvou-tak, aby toto bránilo nechtěnému nadměrnému výparu vzácné vody, zarůstání plevely a zároveň umožňovalo maliníku obnovovat pruty-výhony-šlahouny. Jahodník bude vděčněji vegetovat a plodit např. pod stromkovými bobulovinami-když už mu nechcete, či nemůžete dopřát exkluzivitu samostatné existence. S.P.,Ch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika