Choroba rez či antraknoza - ošetření?



host - 246.249 (?) 
28.4.2014 15:29, zobrazeno: 3660x

Na podzim jsem koupila 2ks angreštu Captivator, přesadila, přidala hnojivo. Přezimovaly ok.

Na jaře jsem je postříkala přípravkem Oleoekol, tak jako všechny ovocné keře.

Rostly a rostou stále dobře, ale již 14 dní pozoruji na některých listech takové drobné hnědé, jakoby, tečky - skvrnky. První jen na pár lístkách a drobně poseté, nyní na těch samých lístkách více + na pár dalších nových. Na dvou listech kraje listu od špičky dovnitř hnědnou.

I přes hodně fotografií na internetu nedokáži rozpoznat, zda se jedná o třeba začínající rez - listy vypadají na rubu stejne jako na líci -  nebo o antraknozu.

Včera jsem je postříkala ještě Rock Effektem, který mi byl doporučen jako preventivní ochrana padlí. Také byly přihnojeny hnojivem Plod a květ od Kristalonu.

Ted mám obavy a nevím, jaký zvolit prostředek, abych případné chorobě zabránila v růstu.

Zaujal mě prostředek Talent, ale také Discus, také další výrobky, ale netuším, který by byl případně pro tyto dvě choroby vhodný. Vím, že se doporučuje opadané napadené listy sesbírat a spálit, ale zatím nepadají, jen ty dva hnědnou a na pár jich jsou ty příznaky... mám je otrhat a zlikvidovat
už ted nebo nechat?

Pěstuji ovoce letos prvně, měla jsem vždy jen rajčata :)

Prosím, můžete mi tedy poradit? Budu Vám moc vděčná... nerada bych něco pokazila.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 246.249 (?), 28.4.2014 15:44

Omlouvám se, zapomněla jsem na slušné vychování...blush

Přeji krásný den a zdravím. Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika